Śmiertelny wypadek w Sięciaszce Pierwszej

Śmiertelny wypadek w Sięciaszce Pierwszej

W ubiegły piątek doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 60-letni mężczyzna. W momencie, gdy 60-latek przechodził przez jezdnię, potrącił go samochód osobowy. Policjanci z Łukowa prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tragedii.

Do śmiertelnego wypadku samochodowego doszło 26 listopada na Drodze Krajowej nr 76 w Sięciaszce Pierwszej. Dyżurny policyjny odebrał zgłoszenie około godziny 16:00, natychmiast wysyłając patrol na miejsce zdarzenia. Po przyjeździe policjanci ustalili, że 60-letni mieszkaniec gminy Łuków został potrącony przez 46-letniego mieszkańca Łukowa.

60-latek zmarł w szpitalu

W dniu tragedii na drogach panowały bardzo trudne warunki – padał deszcz i było ciemno. Z kolei kierowca potrącił 60-latka, gdy ten przechodził przez jezdnię z dala od przejścia dla pieszych. Najwyraźniej mężczyzna nie dostrzegł pojazdu jadącego od strony Dąbia, w wyniku czego doszło do tragedii.

Służby medyczne przewiozły poszkodowanego do szpitala w Łukowie, gdzie trafił na oddział intensywnej terapii. Niestety niedługo po przywiezieniu zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Śledztwo w sprawie wyjaśnienia szczegółów wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łukowie, współpracując z Komendą Powiatową Policji w Łukowie.

Policjanci apelują do kierowców, aby podczas trudnych warunków na drogach zachowali szczególną ostrożność i ściągali nogę z gazu.