Właśnie zaczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza z rekordową pulą 30 mln zł

Właśnie zaczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza z rekordową pulą 30 mln zł

Nadchodząca, piąta już edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza daje mieszkańcom możliwość głosowania od dnia 29 maja. W tym roku do dyspozycji obywateli przekazana została największa dotychczas kwota – aż 30 milionów złotych.

Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, z entuzjazmem mówi o nadchodzącym głosowaniu. Przypomina, jak zaangażowanie mieszkańców w poprzednich edycjach pokazało, że ludzie żyjący na Mazowszu pragną wprowadzać zmiany i posiadają ku temu inspirujące koncepcje i strategie. Dlatego też, podkreśla marszałek, wartość puli na ten rok została zwiększona, dając obywatelom do wykorzystania rekordowe 30 milionów złotych.

Struzik jest pewien, iż mieszkańcy lepiej niż ktokolwiek inny wiedzą, jakie inicjatywy powinny być realizowane w ich sąsiedztwie oraz na co powinna być przeznaczona ta część budżetu województwa mazowieckiego. Wyraża on nadzieję, że i w tym roku obywatele zaskoczą go swoimi oryginalnymi i ciekawymi pomysłami, które zostaną wybrane do realizacji. Marszałek wzywa wszystkich do aktywnego uczestnictwa – zarówno poprzez zgłaszanie projektów, jak i udział w głosowaniu.