Znęcał się nad żoną. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Znęcał się nad żoną. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Kilka dni temu policjanci z Garwolina zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który stosował przemoc i groźby karalne wobec swojej żony. Sprawca został już aresztowany i teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Jeżeli sędzia wymierzy najwyższą karę, 58-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków w miejscowości Garwolin, gdzie 58-letni mężczyzna znęcał się nad swoją żoną. Stosował wobec niej przemoc i rzucał pod jej adresem groźby, które w świetle prawa uważane są za karalne.

Jak informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner, sprawcę przemocy domowej zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Usłyszał również zarzut dotyczący znęcania się nad najbliższą osobą. Jeżeli Sąd Rejonowy w Garwolinie zdecyduje się na najsurowszy wymiar kary, 58-latek może wylądować za więziennymi kratkami nawet na 5 lat.

Na chwilę obecną podejrzany przebywa w areszcie tymczasowym, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące, oczekując na wizytę na sali sądowej.

Ustawa antyprzemocowa 2020

Policja przypomina, że w listopadzie 2020 roku weszła w życie ustawa antyprzemocowa, w ramach której funkcjonariusze otrzymali nowe uprawnienia w przypadku osób stosujących przemoc w rodzinie.

Mundurowi mają teraz prawo do wydawania nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania i zakazu zbliżania się do poszkodowanej osoby lub lokalu, w którym mieszka. Za złamanie powyższych nakazów lub zakazów grozi kara pozbawienia wolności albo wysoka grzywna.