Ostatni tydzień II naboru wniosków w programie „Mój Prąd”

Ostatni tydzień II naboru wniosków w programie „Mój Prąd”

Nieuchronnie zbliża się ostateczny termin składania wniosków o otrzymanie dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd”. Termin mija 18 grudnia.

Jeśli komuś zależy na uzyskaniu finansowego wsparcia na budowę instalacji fotowoltaicznej powinien więc się pospieszyć bo czasu jest na to coraz mniej. Trwający obecnie nabór to już II tura naboru. Tym razem budżet programu ustalono na poziomie około miliarda złotych, podobnie jak poprzednio. W ramach pierwszej edycji w całym kraju, w tym w Siedlcach, powstało około dwustu tysięcy takich instalacji. Drugi nabór jeszcze trwa przez kilka ostatnich dni a jego zamknięcie nastąpi 18 grudnia. Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Siedlec mogą zgłaszać swoje wnioski na ogólnych zasadach programu obowiązujących w całym kraju.

Przypomnijmy, że w kończącym się roku środki w programie „Mój Prąd” przewidziane na dofinansowanie wyczerpały się już na początku listopada, w związku z czym do puli dołożono kolejne 100 milionów zł. Każdy kto w wymaganym terminie złoży prawidłowo wypełniony wniosek z niezbędnymi dokumentami może liczyć na dofinansowanie. Może się jednak zdarzyć, że w przypadku dużego zainteresowania środki się wcześniej wyczerpię. Wówczas nie każdy otrzyma wsparcie a dodatkowo ci, których wnioski nie otrzymają wsparcia nie zostaną automatycznie przeniesione do kolejnego naboru planowanego na pierwsze półrocze przyszłego roku. Warto jednak nadmienić, że osoby, które wykonają i zainstalują fotowoltaikę w okresie pomiędzy II a III naborem będą się kwalifikowały do programu zgodne z regulaminem.