Przetasowania na stanowiskach w zarządzie Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach: Komar odchodzi, Pawlik przejmuje ster

Przetasowania na stanowiskach w zarządzie Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach: Komar odchodzi, Pawlik przejmuje ster

Ruchy kadrowe w kluczowych instytucjach miasta są nieodłącznym elementem po zmianie władzy. Tym razem, na skutek politycznych przetasowań, Marzena Komar zostaje odwołana z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. Jej dymisja staje się faktem z dniem 8 maja.

Zaś tymczasowym zarządcą tej istotnej dla miasta instytucji zostanie Wojciech Pawlik, obecnie sprawujący rolę prezesa Telewizji Wschód. Jego kadencja będzie jednak krótka – obejmie zaledwie trzy miesiące, do momentu rozstrzygnięcia konkursu na stałego prezesa.

Przedsiębiorstwo Energetyczne to jedna z najbardziej znaczących i wpływowych spółek komunalnych w Siedlcach, odpowiadająca za dostarczanie ciepła do większości siedleckiego budownictwa wielorodzinnego. W chwili obecnej organizacja prowadzi prace przygotowawcze do realizacji inwestycji polegającej na budowie instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych.

Wbrew oczekiwaniom, przyszłość tego projektu jest niepewna. Został bowiem skrytykowany zarówno przez nowego prezydenta Siedlec, Tomasza Hapunowicza, jak i przez nowo mianowanego prezesa spółki, Pawlika. Czy w związku z tą zmianą inwestycja zostanie wstrzymana czy przyspieszona? Czas pokaże.