Budowlani Łódź nie zwyciężyli w ostatnim meczu, jednak zachowali swoje miejsce w Ekstralidze

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego, drużyna KS Budowlani WizjaMed Łódź, która przeszła duże zmiany w połowie sezonu, musiała uznać wyższość Awenta Pogoni Siedlce, przegrywając wynikiem 12:53. Mimo iż łodzianie odnieśli tylko jedno zwycięstwo podczas całego sezonu, zdołali utrzymać się w Ekstralidze.

Na początku sezonu 2024 roku odbyła się obszerna konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano nowego trenera oraz nabytki drużyny. Dodatkowo zapowiedziano poprawę gry. Kibice Budowlanych, mając na uwadze tak optymistyczne prognozy, spodziewali się lepszych rezultatów niż tylko jedno wygrane spotkanie z Lechią Gdańsk. Progres był zauważalny, ale nie wystarczający do osiągnięcia zwycięstw. Spotkanie z Pogonią Siedlce dobrze obrazuje cały sezon – widoczny był postęp w porównaniu do pierwszego meczu, który Budowlani przegrali 71:0, jednak do triumfu daleko. Punkty dla zespołu prowadzonego przez Claudio Venturino zdobyli: Alex Niedźwiecki 5, Oskar Czyszczoń 5 oraz Michał Dudek 2.

Mimo tylko jednego zwycięstwa w sezonie, łódzki beniaminek zdołał utrzymać swoje miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. W połowie sezonu niespodziewanie wycofała się drużyna Budo 2011 Aleksandrów Łódzki.