XIII edycja Mrowiska w Siedlcach. Miłośnicy czterech kółek mogli podziwiać około 300 pojazdów z minionego stulecia

XIII edycja Mrowiska w Siedlcach. Miłośnicy czterech kółek mogli podziwiać około 300 pojazdów z minionego stulecia

Tegoroczna edycja Mrowiska tradycyjnie odbyła się przed siedleckim amfiteatrem, gdzie zgromadziło się około 300 pojazdów z ubiegłego stulecia, które dzisiaj są już prawdziwą rzadkością na polskich drogach. Impreza przyciągnęła w swoje progi gęste tłumy miłośników motoryzacji zarówno z Siedlec, jak i całego kraju.

Impreza motoryzacyjna „Mrowisko” w Siedlcach to największe tego typu wydarzenie w Polsce, które za każdym razem skupia przy sobie licznych pasjonatów świata czterech kółek. Dzieje się tak głównie dlatego, że na wystawie pojawiają się wyłącznie pojazdy, które zjechały z linii produkcyjnej co najmniej kilkadziesiąt lat temu i dzisiaj stanowią unikalną dekorację polskich ulic.

Możesz również zerknąć, jak przebiegało święto fanów motoryzacji w Mrągowie.

Królowie polskich szos – legendarne maluchy i duże fiaty

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli podziwiać klasyczne fiaty 125p i 126p, które niegdyś królowały na polskich szosach. Prawdę mówiąc, PRL-owskich maszyn pojawiło się tak wiele, że w pewnym momencie organizatorom zabrakło naklejek, które zostały specjalnie przygotowane na oznaczanie uczestniczących w imprezie samochodów.

Warto zaznaczyć, że XIII edycję Mrowiska połączono z IX edycją Siedleckiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Te drobiazgowo dopracowane maszyny nie tylko przystąpiły do zaciętego wyścigu miejskimi ulicami, ale wzięły również udział w rozmaitych konkursach.

Natomiast dodatkowymi atrakcjami imprezy były przepyszne dania z kuchni regionalnej, bogato zastawione stoiska z upominkami i skoczna muzyka.

Organizatorem Mrowiska było Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej „KORBA” pod honorowym patronatem prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika.

A jeżeli nie było Cię na imprezie z okazji Dni Gminy Skórzec, wejdź tutaj i sprawdź wszystkie szczegóły.