Siedlce: Dwa wypadki z udziałem rowerzystów tego samego dnia

Siedlce: Dwa wypadki z udziałem rowerzystów tego samego dnia

W ciągu jednego dnia na siedleckich ulicach doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. Na szczęście w obu przypadkach skończyło się jedynie na niewielkich obrażeniach, którymi na miejscu zajęli się lekarze z zespołu ratownictwa medycznego. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i rowerzystów o wzajemny szacunek na ulicach i przestrzeganie przepisów drogowych.

Pierwsze zdarzenie na ul. Jagiełły w Siedlcach

Pierwszy wypadek miał miejsce na ul. Jagiełły w Siedlcach, gdzie potrącony został 12-letni mieszkaniec miasta. Nastolatek nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi osobowemu marki Volvo, który prowadziła 28-letnia siedlczanka.

Kobieta nie miała możliwości ominięcia roweru, w związku z czym cyklista doświadczył niegroźnych obrażeń. Niezbędnej pomocy udzielił poszkodowanemu zespół ratownictwa medycznego.

Drugie zdarzenie na ul. Drobika w Siedlcach

Drugie zdarzenie wystąpiło na ul. Drobika w Siedlcach, po której podróżował 30-letni mężczyzna na motocyklu marki Yamaha. W pewnym momencie nie zauważył 71-letniego rowerzysty, który wykonywał manewr w lewo, z racji czego doszło do potrącenia seniora.

W tym przypadku pomocy poszkodowanemu również udzielili medycy z karetki pogotowia. I podobnie jak w pierwszej sytuacji, tutaj także obyło się bez większych obrażeń – poinformowała nadkom. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

O potrąceniu 71-letniego rowerzysty przeczytasz też na https://piszinfo.pl/2022/06/15/71-letni-rowerzysta-w-szpitalu-po-wypadku-na-pasach/.