Festyn rodzinny dla 7-letniej Oli, która walczy z glejakiem

Festyn rodzinny dla 7-letniej Oli, która walczy z glejakiem

Mieszkańcy gminy Siennica postanowili pomóc dzielnej Oli w jej walce z glejakiem, organizując festyn rodzinny „Gramy dla Oli”, z którego wszystkie fundusze zostaną przeznaczone na kosztowne terapie. Imprezę rodzinną połączono z turniejem charytatywnym piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

3 maja u 7-letniej Oli zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu o nazwie glejak. Zanim postawiono ostateczną diagnozę, dziewczynka przeszła konsultacje u wielu specjalistów, z których każdy potwierdził tę okropną chorobę. Jak do tej pory Ola ma za sobą już osiem poważnych operacji i zakończoną pierwszą sesję chemioterapii. Dziewczynka doświadczyła już kilka ciężkich sytuacji, które stały się zagrożeniem dla jej życia, powodując różne komplikacje i znacznie osłabiając jej organizm. Z tego względu lekarze wstrzymali się z kolejnymi zabiegami.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie uważa, że najlepszą pomocą dla dziewczynki mogą być teraz terapie protonami i podawanie nierefundowanych leków. Jednak obydwie opcje dostępne są w Niemczech. A to wiąże się również z bardzo wysokimi kosztami, które sprowadzają się do kwoty około 200 tys. zł. Rodzice Oli zrobili wszystko, aby uzbierać pieniądze, jednak wymagana suma jest zbyt wysoka. Na szczęście z odsieczą przybyli liczni mieszkańcy gminy Siennica.

Wielkie serca mieszkańców gminy Siennica

Mieszkańcy gminy bardzo szybko wzięli sprawy w swoje ręce i pokazali, że jeśli zachodzi taka potrzeba, potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać. Z racji tego przekształcili nadchodzący turniej piłki nożnej w ogromny festyn rodzinny, fundując uczestnikom wiele atrakcji i przepyszne przekąski. Dochód z całego festynu przeznaczony zostanie na leczenie 7-letniej Oli, która dzielnie walczy ze swoją chorobą i nie ma zamiaru się poddawać. Mieszkańcy Siennicy wzięli przykład z dziewczynki i uzbierali sumę 72 tys. zł.

Na festyn przybyło około tysiąca mieszkańców z gminy Siennica i okolic, dzięki czemu organizatorzy sprzedali ponad 300 porcji grochówki i 500 grillowanych przysmaków. Wsparcie dla Oli zapewnił organizator turnieju piłkarskiego GKS Fenix Siennica, klub sportowy PKS Life, Urząd Gminy, KGW Żaków i KGW Zglechów, szkoły podstawowe, Ochotnicza Straż Pożarna, GBP, GOPS z Klubem Seniora, a także firmy, przedsiębiorcy i lokalne sklepy.

Osoby pragnące udzielić wsparcia finansowego dla Oli z Siennicy mogą odwiedzić stronę na Facebooku, gdzie dostępne są rozmaite aukcje internetowe. Dzięki nim można nabyć różne usługi – od lekcji squasha i sesji zdjęciowych po liftingi samochodowe, wizyty u wizażystów i w salonach spa itd.