Jarmark Staropolski w Siedlcach: rękodzieło, jedzenie i muzyka

Jarmark Staropolski w Siedlcach: rękodzieło, jedzenie i muzyka

Od dzisiaj aż do niedzieli, Siedlce stają się gospodarzem wydarzenia o nazwie Jesienny Jarmark Staropolski. Zbiór różnorodnych towarów, które obejmują miody, nalewki, grzańce, sery, wędliny oraz szereg produktów rękodzielniczych z różnych regionów Polski, będzie dostępny dla odwiedzających. Organizatorzy nie zapomnieli również o rodzinach z dziećmi, przygotowując dla nich liczne atrakcje.

Różnego rodzaju stoiska handlowe z tradycyjnymi produktami jak oscypki czy miody, obok food trucków z apetycznym jedzeniem, tworzą uroczy klimat staropolskiego jarmarku. Ale to nie tylko kulinaria przyciągają tu tłumy. Istotną część oferty stanowią produkty rękodzielnicze, wykonane przez artystów z całego kraju, co podkreśla organizatorka wydarzenia.

Podczas trzydniowego jarmarku w Siedlcach, Agnieszka Świderska – główna organizatorka wydarzenia, zachęca do odwiedzenia 40 stoisk wystawców. Wśród nich znajdują się artyści, którzy specjalnie dojadą ze swoimi produktami nawet spod Gdańska. Wielu z nich samodzielnie tworzy oferowane rękodzieło, tworząc unikalne pamiątki. Świderska zaznacza, że nie zabraknie również typowych dla tego typu imprez stoisk z jedzeniem na wynos, więc odwiedzający na pewno będą mogli skosztować pysznego kołacza.