Weekendowe utrudnienia na drogach w mieście Siedlce

Weekendowe utrudnienia na drogach w mieście Siedlce

Weekend niesie ze sobą wyzwania dla kierowców korzystających z dróg w Siedlcach. Już jutrzejszy poranek przyniesie zmiany w organizacji ruchu, szczególnie dotyczące tzw. wiaduktu warszawskiego, który to znajduje się na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Piłsudskiego.

Główna przyczyna tych utrudnień to planowane prace remontowe, które zostaną przeprowadzone przez lokalne przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji. W związku z tym, ulica Piłsudskiego oraz wjazd na wiadukt Warszawski zostaną zamknięte dla ruchu. Jak zapewnia Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg Urzędu Miasta Siedlce, dyskomfort związany z zamknięciem tych arterii komunikacyjnych potrwa tylko jeden dzień.

Zamknięcie tych dróg wiąże się z koniecznością wykonania nowej nawierzchni. Cylwik podkreśla, że celem jest jak najszybsze przeprowadzenie prac, a najlepszym momentem do tego okazała się nadchodząca sobota, kiedy intensywność ruchu na tych ulicach jest zazwyczaj mniejsza. Dla ułatwienia kierowcom zasugerował objazd przez ulice 10 lutego, Piaskową, Kaczorowskiego i Kruszcową, które prowadzą z powrotem do ulicy Warszawskiej.