Charytatywny koncert na rzecz małej Martynki

Charytatywny koncert na rzecz małej Martynki

Pod egidą absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, w murach Klubu Studenckiego PeHa, odbyło się unikalne wydarzenie o charakterze charytatywnym. Wydarzenie to było koncertem, podczas którego uczestnicy, poprzez przekaz muzyczny, pragnęli okazać solidarność i wsparcie dla małej Martynki walczącej z poważną chorobą – mózgowym porażeniem dziecięcym.

Koncert stanowił również okazję do zebrania funduszy, które posłużą na zakup protez – sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego w procesie leczenia i rehabilitacji dziewięcioletniej dziewczynki. Martynka, pochodząca z Kownacisk, boryka się z niedowładem czterokończynowym, co zmusza ją do korzystania z regularnych zabiegów operacyjnego drenażu komorowo-przedsionkowego.

Młoda pacjentka nie jest w stanie samodzielnie siedzieć czy chodzić, a jej funkcjonowanie w codziennym życiu wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji. W tej sytuacji, priorytetem stało się zdobycie funduszy na protezy. Każda złotówka, która trafiła do puszki podczas koncertu, stanowiła ogromne wsparcie dla matki Martynki, starającej się o jak najlepsze warunki dla swojego dziecka.