Bezpieczne poruszanie się po drodze – edukacja i odblaski od policjantów KMP Siedlce

Bezpieczne poruszanie się po drodze – edukacja i odblaski od policjantów KMP Siedlce

W ramach prowadzonej kampanii o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, o nazwie „Świeć przykładem”, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach postanowili przypomnieć młodszym mieszkańcom miasta o podstawowych zasadach zachowania się na drodze. Dodatkowo, jako sposób na zwiększenie ich bezpieczeństwa, policjanci wręczyli dzieciom odblaski.

Okazją do spotkania z uczniami jednej ze siedleckich szkół podstawowych i przekazania im tych ważnych informacji było właśnie to wydarzenie. Dzieci mogły nie tylko usłyszeć o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, ale również dowiedziały się o kluczowej roli, jaką pełnią elementy odblaskowe w codziennym życiu.

Dni stają się coraz krótsze, a związany z tym szybko zapadający zmrok oraz coraz częściej pojawiające się mgły sprawiają, że piesi są mniej widoczni dla kierowców. Z tego powodu warto pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych. Dlatego też siedleccy stróże prawa wręczyli dzieciom odblaski, które mogą przypiąć do swojego ubrania czy plecaka w celu zwiększenia swojej widoczności na drodze.