Drugi Lawendowy Piknik przyciąga tłumy na mazowiecką wieś

Drugi Lawendowy Piknik przyciąga tłumy na mazowiecką wieś

Niespotykane możliwości relaksu wśród mazowieckich pól lawendy skusiły mieszkańców całego regionu do odwiedzenia miejscowości Purzec w gminie Siedlce. Atrakcyjna propozycja organizowana przez właścicieli plantacji „Lawendowe Oczko” o nazwie Lawendowy Piknik przyciągnęła rzesze uczestników dla drugiego raz z rzędu. Uczestnicy mogli cieszyć się bogatym programem imprezy, który obejmował jogę, warsztaty rękodzielnictwa, występy muzyczne, różnorodne atrakcje dla najmłodszych oraz specjalną strefę z jedzeniem.

23 lipca 2023 roku odbyło się drugie wydarzenie pod tytułem Lawendowy Piknik, które prowadzone było pod hasłem „Odpocznij na mazowieckiej wsi”. Wydarzenie to miało miejsce na malowniczych polach lawendy „Lawendowe Oczko” położonych w gminie Siedlce, a konkretnie w małej miejscowości Purzec. Samorząd województwa mazowieckiego wystąpił jako partner tego bezpłatnego wydarzenia.

Oficjalne rozpoczęcie pikniku nastąpiło o godzinie 12.00, choć już o godzinie 11.00 entuzjaści jogi mogli wziąć udział w sesji prowadzonej przez Jolę Kalinowską. Następnie uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, skupiających się na tworzeniu fusetek i tabliczek florenckich z lawendy oraz warsztatach pszczelarskich z elementami przyrodnictwa, prowadzonych przez Fundację Rozwoju i Edukacji „Skrzydła”. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych gościach, dla których przygotowano animacje, dmuchańce oraz spotkanie z alpakami z Kolonii Alpak w Wiśniewie.

W przerwie między atrakcjami uczestnicy mogli zrelaksować się w strefie odpoczynku, wyposażonej w kocyki i leżaki umieszczone pośród lawendowych pól. O atmosferę zadbały także występy wokalne Lenny Ornowskiej – uczestniczki piątej edycji programu The Voice Kids, a także muzyków z zespołu Niekompletni współpracujących z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. W ofercie gastronomicznej znalazły się lawendowe lody i lemoniada, a także dania przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Na koniec dnia miłośnicy fotografii mieli okazję do wykonania sesji zdjęciowych na tle kwitnącej lawendy – bez dodatkowych opłat.