Kolizja na drodze powiatowej w Sterdyni – dwie osoby ranne

Kolizja na drodze powiatowej w Sterdyni – dwie osoby ranne

Dnia 17 lipca, w poniedziałek, na terenie Sterdyni w powiecie sokołowskim miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym brały udział dwa samochody osobowe. W wyniku tego incydentu kilka osób odniosło obrażenia. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przewiozło jednego z poszkodowanych do placówki szpitalnej. Na skutek tego wypadku droga została całkowicie zablokowana, a do godz. 15:00 ruch był znacznie utrudniony.

17 lipca, około godziny 9:00 rano miało miejsce zdarzenie drogowe. Dwa osobowe auta zderzyły się na ulicy Wojska Polskiego w Sterdyni. Służby ratownicze i policyjne z powiatu sokołowskiego szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Należeli do nich funkcjonariusze Policji Sokołów Podlaski, członkowie Zespołu Ratownictwa Medycznego, pracownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 19” Sokołów Podlaski oraz strażacy z JRG Sokołów Podlaski, OSP KSRG Mursy i OSP KSRG Sterdyń.

Niestety, jak poinformował asp. Łukasz Tomczuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku kolizji. Oboje poszkodowani otrzymali odpowiednią pomoc medyczną. Jednego z nich opiekował się Zespół Ratownictwa Medycznego, natomiast drugiego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

W efekcie tego tragicznego wydarzenia droga między Sterdynią a Sabniami została całkowicie zamknięta. Utrudnienia w ruchu nadal utrzymują się na miejscu, kierowcy są zmuszeni korzystać z objazdów ustalonych przez policję. St. sierż. Aleksandra Borowska z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim poinformowała, że utrudnienia potrwają prawdopodobnie co najmniej do godziny 15:00, ale możliwe jest ich przedłużenie.