Nielegalny hazard: Zabezpieczenie automatów do gier w Siedlcach

Nielegalny hazard: Zabezpieczenie automatów do gier w Siedlcach

W jednym z siedleckich lokali funkcjonariusze miejscowej komendy dokonali zabezpieczenia pięciu maszyn do gier, które były wykorzystywane przy organizacji nielegalnej działalności hazardowej.

Policjanci siedleccy, współpracując z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w stolicy, przeprowadzili przeszukanie wyznaczonego miejsca w Siedlcach. Podczas tej operacji ujawnili i zabezpieczyli pięć automatów do gier, które były używane do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie ponad 7 500 złotych.

Zdaniem funkcjonariuszy KAS, maszyny do gier umieszczone w lokalu były wykorzystywane do organizowania bezprawnych losowych rozgrywek hazardowych. Wygrane przedmioty lub punkty były następnie konwertowane na nagrody pieniężne przez personel lokalu, co potwierdza materiał dowodowy zebrany podczas procedury. Dodatkowo, według opinii funkcjonariuszy KAS, maszyny te umożliwiały właścicielowi generowanie nieopodatkowanych nielegalnych zysków z niewłaściwych gier hazardowych. Wartość całkowita zabezpieczonych przedmiotów wynosi blisko 68 tysięcy złotych.