Gmina Mordy: Pożar samochodu osobowego. Zginęła jedna osoba

Gmina Mordy: Pożar samochodu osobowego. Zginęła jedna osoba

W ubiegły piątek na polance leśnej w gminie Mordy zapalił się samochód osobowy. Strażacy przeprowadzili szybką akcję gaśniczą, tłumiąc cały ogień. Jednak gdy zajrzeli do środka, znaleźli zwęglone zwłoki nieznanej osoby. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem siedleckiej prokuratury.

Do tragicznego zdarzenia doszło 11 lutego w godzinach popołudniowych między Wólką Soseńską a Klimonty w gminie Mordy. W znajdującym się między tymi dwiema miejscowościami kompleksie leśnym zapalił się samochód osobowy marki Peugeot 206. Na miejsce wysłano zastępy ochotniczej straży pożarnej.

Zwęglone zwłoki znalezione w spalonym wraku

Po dotarciu na leśną polankę strażacy zauważyli płonącego Peugeota 206. Błyskawicznie przystąpili do działań gaśniczych, dzięki którym udało się stłumić ogień i zażegnać zagrożenie pożarowe w kompleksie leśnym. Po zakończonej akcji strażacy zajrzeli do wnętrza spalonego wraku, gdzie znaleźli zwęglone zwłoki niezidentyfikowanej osoby.

Policjanci pod nadzorem siedleckiego prokuratora wszczęli dochodzenie, próbując ustalić tożsamość spalonej ofiary i przyczynę pożaru. Według wstępnych ustaleń ofiarą pożaru jest właściciel samochodu. Mężczyzna prawdopodobnie zasnął w samochodzie z niezgaszonym papierosem, który był przyczyną pożaru.

Sprawdź też artykuł o psie, który ostrzegł właścicieli przed pożarem.