Łosice: Komendant policji zauważony bez maseczki w kościele. Już jest na emeryturze

Łosice: Komendant policji zauważony bez maseczki w kościele. Już jest na emeryturze

Nieprzyjemnej sytuacji doświadczył Komendant Powiatowej Policji w Łosicach, który w listopadzie 2021 roku udał się na nabożeństwo kościelne, nie mając na sobie maseczki. Donos o wydarzeniu wpłynął do prokuratury bardzo szybko, co w efekcie sprawiło, że 1 lutego komendant przeszedł na obowiązkową emeryturę.

W listopadzie 2021 roku do Prokuratury Okręgowej w Siedlcach wpłynął donos o tym, że komendant łosickiej policji nie miał na sobie maseczki podczas kościelnego nabożeństwa. Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, która przystąpiła do wyjaśniania szczegółów zdarzenia.

Przeprowadzone śledztwo i zgromadzony materiał dowodowy wykazały, że 28 listopada 2021 roku komendant łosickiej policji uczestniczył we mszy świętej w Białej Podlaskiej, nie mając na sobie maseczki covidowej. Prokuratura zarzuciła komendantowi, że nie tylko naraził na niebezpieczeństwo inne osoby, nie przestrzegając obostrzeń pandemicznych, ale nie zwracał też uwagi tym uczestnikom nabożeństwa, którzy nie mieli na sobie maseczek.

Komendant notorycznie ignorował wymogi sanitarne

Mało tego, nagrania, które można znaleźć na YouTube, ukazują, że komendant był stałym bywalcem kościoła przez co najmniej kilka miesięcy. I w tym okresie uczestniczył w nabożeństwach, nie mając zasłoniętych ust ani nosa. Co więcej, komendant ignorował obostrzenia nawet po tym, jak wpłynęły już na niego pierwsze skargi związane z brakiem maseczki.

W związku z tym, że komendant ignorował obostrzenia, zaniedbywał swoje obowiązki i wykazywał się brakiem odpowiedzialności, 1 lutego przeszedł na obowiązkową emeryturę.

Więcej informacji na temat obostrzeń i wymogów sanitarnych można znaleźć na https://www.echorzow.pl/nowe-obostrzenia-ktore-pojawia-sie-juz-od-15-grudnia/