Sokołów Podlaski: Policja zatrzymała 24-latka podejrzanego o zabójstwo kobiety

Sokołów Podlaski: Policja zatrzymała 24-latka podejrzanego o zabójstwo kobiety

W zeszłym tygodniu sokołowscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o zabójstwo 49-letniej kobiety. Sprawca został aresztowany dzień po tym, jak policja znalazła ciało ofiary. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury i osadzony w areszcie tymczasowym.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia około godziny 22:00 na jednej z ulic w Sokołowie Podlaskim. Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie, że na ulicy leży ciało kobiety. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Współpracując z Prokuraturą Rejonową w Sokołowie Podlaskim, policjanci zabezpieczyli miejsce przestępstwa i dokonali szczegółowych oględzin. Ustalono, że do śmierci kobiety prawdopodobnie przyczyniły się osoby trzecie.  W sprawie wszczęto dochodzenie – przesłuchując świadków i gromadząc materiał dowodowy.

Podejrzanego aresztowano na drugi dzień

Dzięki intensywnym działaniom policji okazało się, że podejrzanym jest 24-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Funkcjonariusze szybko namierzyli jego miejsce pobytu i dzień po otrzymaniu zgłoszenia aresztowali podejrzanego.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa 49-letniej kobiety. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim osadził 24-latka na trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Natomiast za popełnione czyny może trafić za kratki nawet na dożywocie.

Przeczytaj też https://e-ostrow.pl/2021/08/05/zabojstwo-na-dzialkach-w-pleszewie-blisko-ostrowa/