28-latek z Mińska Mazowieckiego prowadził samochód pod wpływem alkoholu z 4-letnim synem na pokładzie

28-latek z Mińska Mazowieckiego prowadził samochód pod wpływem alkoholu z 4-letnim synem na pokładzie

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego marki subaru. Podczas tej interwencji, po odczuciu zapachu alkoholu emanującego od kierującego, podjęto decyzję o wykonaniu testu trzeźwości.

Test wykazał, że za kółkiem samochodu znajdował się 28-letni mężczyzna, który miał w swoim organizmie prawie dwa promile alkoholu. W trakcie kontroli policjanci zauważyli 4-letniego chłopca, syna kierowcy, który spał na tylnym siedzeniu w foteliku dziecięcym. Kierowca próbował usprawiedliwić swoje nieodpowiednie zachowanie, twierdząc, że po prostu wybrał się na przejażdżkę ze swoim synem.

Dziecko zostało następnie przekazane pod opiekę swojej babci, natomiast pijany kierowca został zabrany na komisariat – informuje Elżbieta Zagórska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. 28-latek usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia swojego 4-letniego syna na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub zdrowia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest obecnie prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.