Zuchwała kradzież barierek. Śledztwo trwa

Zuchwała kradzież barierek. Śledztwo trwa

W drugiej połowie listopada w Szczygłach Dolnych doszło do nietypowej zuchwałej kradzieży. Nieznany sprawca przywłaszczył sobie 11 metalowych przęseł barierek drogowych.

Sprawę zniknięcia elementów infrastruktury drogowej bada od tamtej pory komenda policji w Łukowie. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przęsła zniknęły najprawdopodobniej pomiędzy 20 a 23 listopada. Na podstawie prowadzonych działań udało się zawęzić okres do do tych kilku dni. Policjanci podejrzewają, że sprawca mógł wykorzystać skradzione elementy do budowy ogrodzenia na prywatnej posesji.

Niezidentyfikowany sprawca odkręcił w tych dniach od metalowych słupków aż 11 przęseł drogowych barierek. Wymiary przęseł wynoszące 2×1 metra sprawiają, że elementy te idealnie nadają się do budowy ogrodzenia w gospodarstwie rolnym. Z tego powodu wzięły się podejrzenia funkcjonariuszy co do tego kim może być złodziej.

Policjanci w dalszym ciągu proszą o pomoc i zgłaszanie się osób, które były świadkami kradzieży, lub też mają jakieś istotne informacje z tym związane. Proszą o o kontakt z prowadzącym dochodzenie pod numerem telefonu 47 8147243, bądź z najbliższą jednostką policji bądź też pod numerami alarmowymi 997 i 112. Wszystkim osobom, które skontaktują się z mundurowymi zagwarantowana będzie anonimowość.