Łuków: Policja znalazła narkotyki w domu 15-latka

Łuków: Policja znalazła narkotyki w domu 15-latka

Łukowscy mundurowi zatrzymali nastolatka posiadającego przy sobie haszysz oraz marihuanę. Wkrótce sprawą nieletniego zajmie się miejscowy Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W piątkowy wieczór policjanci z łukowskiego komisariatu dostali informację, że na mieście przebywa 15-latek, który ma ze sobą narkotyki. Przyjęli założenie, że chłopak może chcieć handlować nielegalnym towarem. Podczas patrolu udało im się napotkać w okolicach jednego z osiedli mieszkaniowych młodego człowieka, który odpowiadał opisowi poszukiwanego.

Funkcjonariusze czym prędzej przystąpili do czynności. Na pytanie policjantów nastolatek zaprzeczył, że ma cokolwiek wspólnego z narkotykami. Kryminalni jednak nie dali wiary słowom chłopaka i dokonali przeszukania jego odzieży. Znaleźli w niej plastikowy pojemnik a w niej kilkadziesiąt brązowych kulek, a także foliowy woreczek zawierający zielony susz. Okazało się że kulki zrobione są z 25 g haszyszu a znaleziony woreczek zawiera marihuanę.

O fakcie zatrzymania nieletniego policjanci niezwłocznie powiadomili rodziców. Wraz z nim pojechali do domu, lecz nastolatek uparcie nie chciał otworzyć drzwi wejściowych do swojego pokoju. Sprawa wyjaśniła się w momencie gdy po wejściu do pomieszczenia mundurowi znaleźli w nim aż 170 g haszyszu i 15 g marihuany. Z tłumaczeń nastolatka wynika, że znaleziony przez funkcjonariuszy towar zakupił w internecie. Wszystkie posiadane przez nastolatka narkotyki zostały zabezpieczone. Chłopak pozostał w domu pod opieką rodziców i aktualnie czeka na rozpoczęcie postępowania przez Sąd Rodzinny oraz Nieletnich.