Mrozy: Zatrzymany pijany kierowca bez prawa jazdy

Mrozy: Zatrzymany pijany kierowca bez prawa jazdy

W dniu 9 grudnia policjanci z komendy w Mrozach zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki BMW. Jak się okazało był on nietrzeźwy.

Jazda pod wpływem alkoholu to nie jedyne przewinienie. Okazało się bowiem, że 29-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego prowadził pojazd nie mając odpowiednich do tego uprawnień. Nie utracił jednak prawa jazdy ale nigdy go nie posiadał, a mimo to wsiadł za kierownicę.

Pierwsze badanie alkosensorem na miejscu kontroli wykazało obecność alkoholu w dużej ilości. Pomiar zatrzymał się na czterech promilach a na dokładniejszy odczyt zabrakło skali na urządzeniu. Taki wysoki poziom alkoholu niewątpliwie musiał zaskoczyć mimo że policjanci przeprowadzali już podczas służby zapewne setki podobnych badań na trzeźwość. Dziwne było, że kierowca wogóle żyje i jest przytomny.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę 9 grudnia w Wielgolesie na terenie gminy Latowicz podczas rutynowej kontroli pojazdów na wojewódzkiej drodze nr 802. Zatrzymany 29-latek oprócz jazdy pod wpływem alkoholu odpowie też za poruszanie się samochodem nie mając wyrobionego prawa jazdy. Dodatkowo okazało się, że pojazd którym jechał znajdował się w złym stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu ruchu drogowego w związku z czym policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny do czasu usunięcia stwierdzonych usterek technicznych.

Po wstępnym badaniu funkcjonariusze wraz z kierowcą pojechali na mrozowski komisariat policji, gdzie poddali zatrzymanego kontroli na urządzeniu stacjonarnym. Tym razem było już możliwe ustalenie ilości promili we krwi. Wskaźnik urządzenia wykazał niemal 3,5 promila. 29 letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym. Okazało się też, że właściciel pojazdu świadomie udostępnił go osobie bez uprawnień oraz dodatkowo nietrzeźwej. Kara nie ominie także i jego. Otrzymał on bowiem z tego tytułu mandat karny jako osoba współodpowiedzialna za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez umożliwienie prowadzenia swojego samochodu osobie bez prawa jazdy.