Sarna, której nie było i zderzenie z drzewem. Kolejne wyzwanie łukowskiej policji

Sarna, której nie było i zderzenie z drzewem. Kolejne wyzwanie łukowskiej policji

W poniedziałkowe popołudnie policja w Łukowie powiadomiona została telefonicznie o wypadku, do którego doszło w Suchocinie. Według przekazanej informacji kierowca zderzył się z sarną a następnie uderzył w drzewo.

W zdarzeniu uczestniczył 49 letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego kierujący samochodem marki Citroen Berlingo. Na jednym z łuków drogi w leśnym terenie kierowca nagle zjechał na prawe pobocze drogi po czym uderzył w drzewo. Po analizie miejsca zdarzenia oraz oględzinach pojazdu funkcjonariusze ustalili, że przebieg zdarzenia miał nieco inny charakter niż w zgłoszeniu telefonicznym. Na karoserii jak i na drodze brak było jakichkolwiek śladów rzeczonego zwierzęcia. Szybko nabrali podejrzeń, że prawdziwą przyczyną wypadku była nadmierna prędkość a także nietrzeźwość prowadzącego auto. Obecność alkoholu potwierdziło badanie alkomatem wykazując stężenie 2 promili w organizmie.

Kierowca w wypadku doznał poważnych obrażeń ciała i został niezwłocznie przewieziony do szpitala. Brak śladów sarny na miejscu zdarzenia nie pasował kompletnie do podanych w zgłoszeniu telefonicznym informacji więc policjanci w wyniku czynności ustalili inny niż podany przebieg zdarzenia. Ustalono, że odpowiedzialność za wypadek ponosi nietrzeźwy kierujący, który stracił panowanie nad pojazdem. Dzięki wykorzystaniu systemu informatycznego policjanci dokonali zdalnego zatrzymania prawa jazdy sprawcy oraz dowód rejestracyjny auta. Pojazd został następnie odholowany na parking. Teraz pijanego kierowcę czeka leczenie i rekonwalescencja z powodu doznanych obrażeń. Gdy tylko dojdzie do siebie i wyzdrowieje usłyszy stosowne zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara w postaci conajmniej trzyletniego zakazu kierowania pojazdami. Dodatkowo może otrzymać grzywnę i karę do dwóch lat pozbawienia wolności. To jednak nie koniec konsekwencji. Będzie musiał uiścić jeszcze kwotę minimum 5000 zł świadczenia pieniężnego tytułem wsparcia Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.