Wirtualny Bieg Mikołajkowy

Wirtualny Bieg Mikołajkowy

Okres przedświąteczny trwa więc odbył się tradycyjny Bieg Mikołajkowy. W tym roku odbył on się jednak w odmiennej wirtualnej formie.

Jak co roku celem imprezy było zebranie środków na cele charytatywne, w tym roku jest nim wsparcie leczenia małej siedlczanki Marysi Tchórzewskiej. Zasady biegu były jasne i przejrzyste. Każdy zgłoszony biegacz musiał, po odebraniu pakietu startowego pokonać dystans 5 km w okresie od 6 do 13 grudnia. Trasę należało zarejestrować za pomocą aplikacji w telefonie lub smartwatchu. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc były przewidziane puchary. Równolegle trwał konkurs na najciekawszy świąteczny strój. Z myślą o dzieciach zorganizowano Charytatywny Trening Mikołajkowy z Dwójką.

W sumie zarejestrowano niemal 130 zawodników i wydano tyle samo numerów startowych. W klasyfikacji kobiet wyniki prezentowały się następująco: pierwsze miejsce dla Agnieszki Biernackiej z czasem 22:58. Drugą lokatę zajęła Anna Chacińska z wynikiem 26:30. Najniższe miejsce na podium zajęła z czasem 27:28 Eliza Dąbrowska.

Wśród mężczyzn dominował Kamil Nadrowski, który przebył dystans 5 km w ciągu 16:58. Jest to o tyle ciekawe, że zawodnik pochodzi z Bełchatowa i tam też pokonał trasę. Na drugim miejscy znalazł się siedlczanin Paweł Jastrzębski z czasem 18:14, a podium zamyka Tomasz Skóra z wynikiem 18:55.

W konkursie strojów wzięło udział ośmiu uczestników. Organizatorzy byli pod na tyle mocnym wrażeniem przebrań, że postanowili przyznać nagrody w postaci pucharów każdemu uczestnikowi.

Tegoroczny drugi już Charytatywnegy Bieg Mikołajkowy z Dwójką organizatorom udało się zebrać 4278 zł. Jest to ewidentnym dowodem na to, że Siedlczanie nadal chętnie pomagają biorąc udział w akcjach charytatywnych niezależnie od panujących warunków. Patronem Honorowym zawodów był Andrzej Sitnik, Prezydent Miasta Siedlce, samą zaś imprezę wsparło finansowo Miasto Siedlce. Wśród organizatorów wydarzenia był Siedlecki Klub Sportowy FENIKS, siedlecka Szkoła Podstawowa nr 2 a także Fundacja Ultramaratonu Nadbużańskiego.