Zdecydowana reakcja policjanta z Siedlec

Zdecydowana reakcja policjanta z Siedlec

O wyjątkowym pechu może mówić poszukiwany przez sąd mieszkaniec Siedlec. Został zatrzymany tylko dlatego, że akurat mijał się na drodze z jadącym do komendy policjantem.

Rutynowy codzienny dojazd do pracy jednego z policjantów Wydziału Kryminalnego w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach. Zmierzając na komendę swoim autem całkiem przypadkowo dostrzegł za kierownicą nadjeżdżającego z przeciwka pojazdu poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Choć twarz ta tylko mu „mignęła” funkcjonariusz natychmiast policjant skojarzył wizerunek i bez zwłoki zawrócił ruszając w pościg za poszukiwanym 49-latkiem. Nie minęło dużo czasu a udało mu się dogonić auto podejrzanego i zatrzymać kierowcę.

O fakcie zatrzymania policjant powiadomił natychmiast dyżurnego a po chwili na miejscu zjawili się jego koledzy, którym przekazał zatrzymanego. Kierowca, jak się okazało miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia każdego rodzaju pojazdu. Został niezwłocznie przetransportowany do zakładu karnego w Siedlcach, w którym spędzi minimum cztery miesiące. Ponadto poniesie też konsekwencje złamania sądowego zakazu prowadzenia samochodów.