Zbiórka na protezę dla Sylwii – Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie

Zbiórka na protezę dla Sylwii – Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi zbiórkę na rzecz Sylwii Łopackiej, która urodziła się bez lewego przedramienia. Zwraca się z prośbą do społeczeństwa o wsparcie finansowe, które ma na celu zgromadzenie środków na zakup bionicznej protezy ręki dla dziewczyny. Zbiórka odbędzie się 15 i 16 grudnia w Galerii Siedlce. Całość potrzebnych środków to suma aż 220 tysięcy złotych.

Sylwia każdego dnia boryka się ze swoją niepełnosprawnością. Powoduje ona ból i coraz bardziej utrudnia jej codzienne funkcjonowanie. Sytuacja ta wymaga od dziewczyny korzystania z rehabilitacji oraz częstych zwolnień lekarskich. Inwestycja w profesjonalną protezę wydaje się jedynym rozwiązaniem, które pozwoli na poprawę jej jakości życia.

Organizacja Caritas Diecezji Siedleckiej angażuje się aktywnie w pomoc dla Sylwii, organizując różnego rodzaju akcje i zbiórki. Czas na zgromadzenie niezbędnej kwoty jest ograniczony – jeżeli nie uda się zebrać pieniędzy do końca grudnia, koszt protezy wzrośnie o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zbiórka w Galerii Siedlce przewiduje zbieranie datków do puszek przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu CDS. Michał Szmulik, koordynator biura Caritas Diecezji Siedleckiej, podkreśla, że mimo krótkiego czasu na zebranie środków, jest nadzieja, że dzięki hojności darczyńców uda się zgromadzić wymaganą sumę jeszcze w tym miesiącu.