33-latek z Węgrowa z 4 promilami alkoholu spowodował kolizję na prostym odcinku drogi

33-latek z Węgrowa z 4 promilami alkoholu spowodował kolizję na prostym odcinku drogi

Na terenie Węgrowa doszło do kolizji drogowej, której sprawcą okazał się 33-letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu. Niepowodzenie próby prowadzenia pojazdu na prostym odcinku drogi wynikało z zatrważająco wysokiego poziomu alkoholu we krwi kierowcy, który przekraczał 4 promile. Alkomat policyjny nie był w stanie dokładnie oszacować poziomu upojenia, gdyż wartość ta przekraczała jego możliwości pomiarowe.

Kolizja miała miejsce w czwartkowe popołudnie, 7 grudnia, około godziny 11. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu i natychmiast udali się na miejsce. Po przybyciu na miejsce wypadku ustalili, że 33-letni kierowca peugeota stracił panowanie nad pojazdem na prostym odcinku drogi. Wynikło to najprawdopodobniej z jego nietrzeźwości. Kierowca uderzył w bariery ochronne na moście, powodując ich uszkodzenie.

Funkcjonariusze przeprowadzili test na obecność alkoholu u 33-letniego mieszkańca powiatu węgrowskiego, który zaskoczył nawet doświadczonego personelu. Alkomat policyjny wykazał ponad 4 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Z powodu przekroczenia skali pomiarowej alkomatu nie udało się dokładnie określić poziomu nietrzeźwości kierowcy. Na potrzeby dalszych badań pobrano od niego krew. Mężczyzna z odniesionymi obrażeniami został następnie przewieziony do szpitala na dodatkowe badania. Ostatecznie, o dalszych konsekwencjach dla 33-latka zadecyduje sąd – informuje starszy sierżant Rafał Bałdyga z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.