Zawodnicy z Siedlec oraz okolicy na Mistrzostwach Europy U-23 w Tallinie

Zawodnicy z Siedlec oraz okolicy na Mistrzostwach Europy U-23 w Tallinie

W stolicy Estonii, a więc w Tallinie odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy U-23 dla lekkoatletów. Z naszego okręgu udział w zawodach wzięło dwóch zawodników. Był to chodziarz Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce Iganie Nowe) oraz zawodnik startujący w konkurencji skoku w dal, a więc Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska). Jak poradzili sobie oni na ME U-23 w Tallinie?

Mistrzostwa Europy U-23 w Lekkoatletyce

Zawodnicy z naszego okręgu nie zdobyli niestety żadnego medalu na zakończonych Mistrzostwach Europy U-23 w Lekkoatletyce. Chodziarz Łukasz Niedziałek był jednym z faworytów w swojej konkurencji. Miał on do samego końca walczyć o medal chodu na 20 kilometrów. Niestety musiał on przedwcześnie zakończyć swoje zawody chodu, ponieważ po 15 kilometrach zaczął odczuwać ból pleców. Z tego powodu zawodnik WLKS Iganie Nowe musiał opuścić trasę i zakończyć zawody.

Na całe szczęście bez kontuzji obyło się u drugiego zawodnika, a więc Piotra Tarkowskiego. Swoją konkurencję skoku w dal zakończył on na szóstym miejscu. Początkowo zajmował wyższe lokaty, jednak z biegiem czasu zawodnicy z innych krajów zaczęli poprawiać swoje wyniki. Polakowi ostatecznie udało się uzyskać wynik 7.57 metrów, co jak już wiemy zapewniło mu szóstą lokatę. Zwycięzcą skoku w dal został Szwajcar Simon Ehammer. Aż dwukrotnie udało mu się przekroczyć odległość 8 metrów, a ostatecznie uzyskał on wynik 8.10 metrów.