Nierozważny kierowca ciężarówki mknął po drogach powiatu siedleckiego

Nierozważny kierowca ciężarówki mknął po drogach powiatu siedleckiego

Od dłuższego czasu na terenie powiatu siedleckiego działają funkcjonariusze z mazowieckiej grupy SPEED. Są to policjanci, którzy zostali wyposażeni w nowoczesny i szybki samochód. Dzięki temu są oni w stanie zatrzymywać najbardziej niebezpiecznych piratów drogowych. Tym razem groźną sytuację drogową spowodował jednak kierowca ciężarówki.

Młody kierowca ciężarówki stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego mogło dojść w zeszłym tygodniu w miejscowości Kisielany-Kuce. To właśnie tam 24-letni kierowca ciężarówki mknął przez teren zabudowany z prędkością ponad 80km/h. Na szczęście w tym miejscu znajdowali się akurat funkcjonariusze grupy SPEED, którzy od razu przywrócili młodocianego kierowcę do porządku.

Policjanci ukarali kierowcę mandatem, a oprócz tego otrzymał on 10 punktów karnych. Kierowca tłumaczył się, że nadmierna prędkość w terenie zabudowanym wynikała z pośpiechu.

Rozsądek na drodze jest najważniejszy

Pamiętajmy, że w terenie zabudowanym należy zachować szczególną ostrożność. Szczególnie teraz w okresie letnim, ponieważ w wielu miejscach bawią się dzieci, a to właśnie kierowcy muszą być przygotowani na każdą ewentualność w ruchu drogowym. Przestrzegajmy więc przepisów i nie dopuśćmy do tego, aby łamali je inni kierowcy lub inni uczestnicy ruchu drogowego.