Śmierć księdza podczas nabożeństwa niedzielnego

Śmierć księdza podczas nabożeństwa niedzielnego

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas niedzielnej mszy świętej w parafii Bożego Ciała w Siedlcach. To właśnie tam w niedzielę wieczorem zmarł ksiądz Krzysztof Świerczyński.

Tragedia podczas niedzielnej mszy świętej w Siedlcach

O całej sprawie mogliśmy dowiedzieć się dzięki informacjom od bp Grzegorza Suchodolskiego. Biskup pomocniczy diecezji siedleckiej umieścił w mediach społecznościowych wpis informujący o śmierci księdza. Krzysztof Świerczyński miał 58 lat. Tuż po otrzymaniu kapłańskich święceń zaczął pracę w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach.

Jeszcze w czasach, gdy był wikariuszem, rozpoczął także pracę z Katolickim Radiem Podlasia, które w tamtych latach dopiero powstawało. Po pewnym okresie duchowny został mianowany także redaktorem naczelnym Katolickiego Radia Podlasie. Piastował ten urząd przez 11 lat.

Po zakończeniu współpracy z Radiem zaczął duszpasterstwo akademickie w Siedlcach. Oprócz tego został także kierownikiem Działu Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej Siedleckiej. Był również członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz Diecezjalnej Rady Duszpasterstwa Młodzieży. Proboszczem w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach był od 2009 roku.