Ruszyło wydawanie posiłków w Bankach Żywności

Ruszyło wydawanie posiłków w Bankach Żywności

W ostatni poniedziałek, 14 grudnia ruszyła akcja wydawania żywności i posiłków w ramach działalności Banków Żywności. Pomoc potrwa aż do Wigilii.

Banki Żywności, w tym ten znajdujący się w Siedlcach uczestniczą w akcji już od dłuższego czasu. W kończącym się roku działalność ta nabrała trochę innego charakteru. Teraz pomoc ma charakter dwukierunkowy. Nie tylko potrzebujące osoby otrzymują pyszne i ciepłe jedzenie. Tym razem jest to również element wsparcia dla restauratorów, którzy na skutek nieprzemyślanych działań rządu z związku z epidemią znaleźli się w trudnej sytuacji. Ciepłe posiłki będą przygotowywane i wydawane włącznie do Wigilii, natomiast w pierwszy i drugi dzień Świąt w serwowanym menu znajdą się charakterystyczne świąteczne potrawy.

Od początku obecnej edycji akcji za pośrednictwem Banków Żywności potrzebujący otrzymali już ponad 150 obiadów. Nominację do otrzymania pomocy otrzymały trzy siedleckie organizacje. Pierwszą z nich jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Miasta i Powiatu w Siedlcach, druga to Polski Związek Głuchych, Koło Terenowe w Siedlcach a trzecią Polski Związek Niewidomych, Okręg Mazowiecki Zarząd Koła w Siedlcach. Znajdujące się pod ich opieką osoby potrzebujące będą otrzymywać codzienne ciepłe posiłki. Dzięki temu zapewnioną pracę ma restauracja „Pyszności po Całości”. Organizatorzy akcji w Siedlcach oraz restauratorzy dziękują wszystkim za okazaną pomoc. Wydawanie przez Banki Żywności posiłków odbywa się w ramach szerszej akcji #TVNPomagajmysobie.

Jeden komentarz o “Ruszyło wydawanie posiłków w Bankach Żywności

  1. Czy każdy może dorzucić swoją cegiełkę i przynieść własny posiłek dla potrzebujących?

Comments are closed.