Znamy nazwisko dyrektor nowego żłobka w Łukowie

Znamy nazwisko dyrektor nowego żłobka w Łukowie

Znane jest już nazwisko przyszłej dyrektor Miejskiego Żłobka nr 1 w Łukowie, który otworzy swoje podwoje już w drugiej połowie stycznia.

Przypomnijmy, że budynek żłobka w Łukowie powstał od podstaw. Jego wybudowanie, wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą stało się możliwe dzięki zgłoszeniu do programu „Maluch+” realizowanego przez przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Obiekt powstał w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Po trwających od lutego przygotowaniach i etapie projektowym prace budowlane ruszyły w czerwcu a zostały zakończone w listopadzie wraz z odbiorami technicznymi. Od tamtej pory trwa wyposażanie nowopowstałego obiektu w meble i inny niezbędny do prawidłowego funkcjonowania sprzęt.

Krótko o budynku

Miejski Żłobek nr 1 w Łukowie mieszczący się przy ulicy Piłsudskiego 18 to 1-kondygnacyjny wolnostojący budynek nie posiadający piwnicy. Posiada powierzchnię użytkową wystarczającą dla 48 dzieci, która wynosi 430 m2. Jego całkowita kubatura przestrzenna natomiast to 2187 m3. Wraz z nim w czasie budowy powstałą cała niezbędna zewnętrzna towarzysząca infrastruktura. W jej ramach wybudowano zjazd na działkę, ogrodzenie a także dokonano utwardzenia terenu. Powstał komplet przyłączy i instalacji doziemnych. Dodatkowo w ramach prac przebudowany zostały schody wraz z tarasem sąsiedniego budynku Przedszkola Miejskiego nr 2 znajdującego się na tej samej działce. Dnia 4 grudnia burmistrz Piotr Płudowski poinformował mieszkańców o pozytywnym zakończeniu odbioru technicznych budynku.

Aktualnie trwa końcowy etap polegający na wyposażeniu w meble, zabawki i konieczny sprzęt biurowy. Prace idą w szybkim tempie. Wszystko po to, aby już za kilka tygodni mogły się tu pojawić pierwsze pociechy. Nabór dla dzieci rusza początkiem stycznia a pod koniec miesiąca we wnętrzach rozbrzmieje dziecięcy gwar o śmiech.

W listopadzie przez Urząd Miasta został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora nowej placówki. Przed kilkoma dniami został on rozstrzygnięty. Wiemy już że pierwszą panią dyrektor została, pracująca dotychczas w Przedszkolu Miejskim nr 4 „Fantazja”, Dorota Jońska. Jednym z pierwszych zadań na powierzonym stanowisku będzie przeprowadzenie procesu rekrutacji.

Jeden komentarz o “Znamy nazwisko dyrektor nowego żłobka w Łukowie

  1. Nic mi nie mówi to nazwisko. Na jakiej podstawie został dokonany wybór?

Comments are closed.