„Pchli targ – Siedlce na wieszaku” – odbył się pierwszy targ dla mieszkańców i okolicznych gości

„Pchli targ – Siedlce na wieszaku” – odbył się pierwszy targ dla mieszkańców i okolicznych gości

W niedzielę 4 lipca można mieszkańcy oraz zainteresowani mogli udać się na pierwszy pchli targ. Wydarzenie polegało na sprzedaży dobrych, lecz używanych rzeczy za stosunkowo niskie pieniądze lub w formie wymiany. Inicjatywa organizacji takiego targu wyszła od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Oprócz tego do organizacji przyłączyło się także wiele lokalnych Stowarzyszeń.

Pierwszy pchli targ zakończony sukcesem

Organizatorzy z pewnością mogą mówić o sukcesie całego wydarzenia. Na miejscu pojawiło się mnóstwo interesantów, zarówno tych wystawiających swoje przedmioty, jak i spacerowiczów oraz kupujących. Tego dnia dopisała również pogoda, chociaż jeszcze rano wydawało się, że może nie być zbyt ciekawie. Na szczęście ani deszcz, ani inne anomalie pogodowe nie wpłynęły negatywnie na pierwszy targ tego typu w Siedlcach. Podczas wydarzenia można było kupić sporo ciekawych rzeczy, a przede wszystkim uczestnicy oddawali się gorącym rozmowom i dyskusjom z zebranymi.

Na pchlim targu można było znaleźć niemal wszystko

Do sukcesu całego wydarzenia przyczynili się nie tylko organizatorzy, lecz również uczestnicy. W ramach targu można było kupić lub wymienić zabawki, książki, pamiątki z wycieczek, ubrania, czy też inne małe drobiazgi. Oprócz tego uczestnicy za niewielką opłatą mogli również skosztować ciasta, które pojawiło się na targach dzięki uprzejmości innych uczestników.
Uczestnicy pierwszego takiego wydarzenia podkreślają, że naprawdę zostali mile zaskoczeni. Podczas całego dnia panowała tam naprawdę miła atmosfera.

Co więcej, organizatorzy obecnego targu podkreślają, że już teraz myślą o kolejnym. Prawdopodobnym terminem będzie koniec sierpnia lub też początek września.