Współpraca policjantów i pracowników ORWD w Siedlcach na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg

Współpraca policjantów i pracowników ORWD w Siedlcach na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg

W ciągu ostatnich dni, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiej jednostki policji wraz z zespołem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, prowadzili sesje egzaminacyjne dla potencjalnych młodych posiadaczy kart rowerowych. Dodatkowo, podczas tych spotkań, przypomniano uczestnikom o regułach korzystania z hulajnóg elektrycznych.

Karta rowerowa jest swoistym pierwszym „prawem jazdy” dla dzieci. Daje im możliwość samodzielnego przemieszczania się na rowerach po publicznych przestrzeniach. Do realizacji tego zadania, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach i Szkoły Podstawowej w Radomyśli. Podczas praktycznych egzaminów, pod czujnym okiem swoich nauczycieli, uczniowie zdobywali teoretyczną wiedzę na temat zasad ruchu drogowego i rozpoznawania znaków drogowych. Wiedzę tę następnie demonstrowali w praktyce przed obecnością policjantów. W efekcie, większość dzieci pomyślnie przeszła weryfikację podczas egzaminów praktycznych i niebawem otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy” – karty rowerowe.

W trosce o dobrostan i bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zachęcamy do uzyskiwania kart rowerowych. Dzięki nim mamy pewność, że dzieci są zaznajomione z podstawowymi zasadami ruchu drogowego i potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Warunkiem koniecznym do przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową jest ukończenie 10 lat.