Wojciech Radzikowski – nowa twarz w rywalizacji o prezydenturę Siedlec

Wojciech Radzikowski – nowa twarz w rywalizacji o prezydenturę Siedlec

W ostatnim czasie, zgodnie z długo krążącymi plotkami, do walki o stanowisko prezydenta Siedlec, które niegdyś zajmował Andrzej Sitnik, dołączył Wojciech Radzikowski. Wielu mieszkańców miasta z niecierpliwością oczekiwało oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Teraz już wiemy na pewno: Radzikowski, który jest piątym kandydatem na to stanowisko, jest 39-letnim managerem i członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej.

Komitet Wyborczy Wyborców „Wojciech Radzikowski” przekazał, że jest on kandydatem niezależnym od jakiejkolwiek partii politycznej. Nie jest również członkiem żadnej organizacji politycznej. Komitet powstał jako wynik współpracy Radzikowskiego i grupy mieszkańców Siedlec. Jego członkowie podkreślają, że komitet został utworzony w reakcji na poczucie frustracji i niezadowolenia wielu mieszkańców miasta wynikające z niedostatecznego zarządzania miastem przez osoby stale związane z tymi samymi ugrupowaniami politycznymi lub zmieniające je w zależności od potrzeb kampanii wyborczej. Podkreślają również, że są alternatywą dla miasta.

Pełnomocnik wyborczy komitetu, Karol Zaczkiewicz, w rozmowie z „Tygodnikiem” ujawnił, że oficjalna konwencja wyborcza ugrupowania, podczas której zostaną przedstawieni Wojciech Radzikowski oraz kandydaci na radnych, odbędzie się pod koniec marca.