Wiceministra Edukacji i Wicewojewoda Mazowiecki mianowani rzecznikami Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Orzełowskiego „Kocham Siedlce”

Wiceministra Edukacji i Wicewojewoda Mazowiecki mianowani rzecznikami Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Orzełowskiego „Kocham Siedlce”

Swoje wsparcie dla kandydatów ubiegających się o miejsce w Radzie Miasta Siedlce z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Orzełowskiego „Kocham Siedlce” okazali znani polscy politycy lewicy, mianowicie wiceministra edukacji oraz wicewojewoda mazowiecki. Zgodnie z ich przekonaniem, polityka lokalna, choć często kojarzy się głównie z działalnością partii, jest de facto polityką najbardziej oddolną, skupiającą się na potrzebach obywateli.

Podczas spotkania Paulina Piechna-Więckiewicz tłumaczyła, że kandydaci z listy KWG „Kocham Siedlce” będą dbać nie tylko o sprawy edukacyjne oraz dobrostan psychiczny dzieci, ale również przykładają wagę do zagadnień takich jak zdrowie publiczne czy bezpieczeństwo mieszkańców.

Po jej wystąpieniu Patryk Fajdek podkreślał zaangażowanie rządu w samorządność. Przypomniał o finansowaniu ze środków europejskich oraz Krajowego Planu Odbudowy. Fajdek wskazał na szereg programów realizowanych przy wsparciu KPO, takich jak „Czyste Powietrze”, budownictwo społeczne czy wymiana taboru komunikacji miejskiej. Wyraził przekonanie, że takie działania to niezwykła, historyczna możliwość dla miast do rozwoju i dalszego postępu.