Uroczystość wręczenia odznaczeń dla pracowników oświaty w Siedlcach

Uroczystość wręczenia odznaczeń dla pracowników oświaty w Siedlcach

W środę, 25 października, na terenie Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia najróżniejszych nagród oraz odznaczeń państwowych i resortowych. Były one skierowane do pracowników edukacji jako wyraz uznania za ich wkład w rozwój sektora oświatowego. Uroczystość ta miała miejsce z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Wśród gości, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu były ważne osobistości takie jak Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz czy Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Krzysztof Wiśniewski.

Rozpoczęcie ceremonii zaznaczyło odśpiewanie hymnu narodowego. Po nim przyszła pora na szereg okolicznościowych przemówień.

Później nadszedł czas na kluczowy moment tego wydarzenia – wręczenie nagród i odznaczeń. To symboliczne gesty uznania za wysiłek i zaangażowanie, które nauczyciele i inni pracownicy oświaty wkładają w proces nauczania i wychowywania młodego pokolenia.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, 109 pracowników oświaty odebrało odznaczenia państwowe z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Artura Standowicza. Nagrody te obejmowały Krzyże Zasługi oraz Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę. W całym tym procesie asystowali Wicewojewodzie: Wicekurator Oświaty z Mazowsza, Krzysztof Wiśniewski, a także Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, pan Adam Skup.