Porażka rugbistów Orkana w X kolejce – Pogoń przejmuje inicjatywę

W niedzielnej rywalizacji X kolejki, która miała miejsce w Siedlcach, rugbiści zespołu Orkan doznali porażki, przegrywając 22:19. Podopieczni Macieja Brażuka musieli uznać wyższość drużyny Pogoni, co była dla nich formą rewanżu za mecz I kolejki rozgrywek, który odbył się w Sochaczewie. Wynik ten spowodował, że Orkan został zdegradowany z drugiego miejsca w tabeli Ekstraligi. Najbliższy mecz na swoim terenie Orkan będzie miał okazję rozegrać 5 listopada, a będzie to ich ostatnie spotkanie przed własną publicznością w tym sezonie.

Walcząc o złote medale w tym sezonie, RC Orkan Sochaczew jest wciąż w grze. Niemniej jednak, aby utrzymać się na czołowych pozycjach, rugbiści pod kierownictwem Macieja Brażuka będą musieli podwoić swoje wysiłki i dać z siebie wszystko w rundzie rewanżowej. Mecz I kolejki sezonu 2023/2024 zakończył się ich zwycięstwem nad Pogonią 47:26 w Sochaczewie. Jednak to niedzielne starcie, które odbyło się 29 października, przyniosło triumf gospodarzom spotkania w Siedlcach.

Zwycięstwo to pokazało, że Pogoń jest obecnie drużyną odmienną od tej z początku sezonu. Mecz zakończony ich sukcesem umożliwił im awans na piąte miejsce w tabeli i teraz skupią wszystkie siły na dalszych staraniach o wyższą pozycję. W niedzielnej rywalizacji Pogoń okazała się drużyną bardziej ofensywną. Jeden z zawodników Pogoni zademonstrował swoje umiejętności piłkarskie podczas jednej z pierwszych akcji meczu, prowadząc piłkę niemal przez połowę boiska poprzez precyzyjne kopnięcia. Akcję tę zakończył rzutem w polu punktowym, zdobywając przyłożenie. Zawodnicy Orkana byli zaskoczeni agresywnym podejściem gospodarzy i na przerwę schodzili ze znacznym deficytem punktowym. Po pierwszych 40 minutach rywalizacji wynik wynosił 19:0 na korzyść Pogoni.