Sprawca włamania do siedleckiego kościoła zatrzymany

Sprawca włamania do siedleckiego kościoła zatrzymany

Siedleckim policjantom udało się rozwiązać sprawę kradzieży pieniędzy z zakrystii jednego z siedleckich kościołów.

Zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie kradzież pieniędzy oraz kluczy, które zamierzał w późniejszym czasie, aby ponownie włamać się do kościoła. Mężczyznę udało się schwytać dzięki wytężonej i konsekwentnej pracy mundurowych. Dzięki temu, że świetnie znają już miejscowych złodziei udało się szybko i sprawnie namierzyć i zatrzymać sprawcę kradzieży.

Niedawno z zakrystii jednego z kościołów w nieznanych okolicznościach zniknęło kilkaset złotych. Policjanci podjęli szybkie i zdecydowane działania. W ich wyniku ustalono tożsamość sprawcy. Rabusiem okazał się nim 26 letni mieszkaniec gminy Łukowo. Wszedł on do kościoła a następnie przez nikogo nie niepokojony i niewykryty skutecznie spenetrował pomieszczenia parafialne. Ukradł znajdujące się w zakrystii świątyni pieniądze. Na tym nie koniec. Sprawca bowiem liczył na to, że z pomocą znalezionych kluczy uda mu się powtórzyć wyczyn w przyszłości. Zabrał je więc ze sobą z zamiarem ich użycia przy następnej okazji. Jednak gdy kilka dni później wrócił i usiłował skradzionymi kluczami otworzyć zamek drzwi wejściowych mocno się zdziwił, bowiem żaden z kluczy nie pasował. Złodziej więc przy drugim podejściu musiał obejść się smakiem.

Dla policjantów identyfikacja sprawcy nie okazała się nazbyt trudna. Dzięki sprawnie wykonanym czynnościom udało im się trafnie wytypować złodzieja. Mężczyznę zatrzymano. Okazał się nim mieszkaniec Łukowa, który przyjeżdżał regularnie do Siedlec na drobne kradzieże. Sprawca przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuraturę w wymiarze 3 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata.