Sezon na miejskie lodowiska rozpoczęty – pierwsze tory do jazdy na łyżwach otwarte w stolicy

Sezon na miejskie lodowiska rozpoczęty – pierwsze tory do jazdy na łyżwach otwarte w stolicy

W stolicy Polski, Warszawie, zaczyna się sezon na korzystanie z miejskich lodowisk. Dwa pierwsze – na Moczydle i Stegnach – już otworzyły swoje bramy dla miłośników jazdy na łyżwach. Na mikołajki, czekają nas kolejne otwarcia – lodowiska zlokalizowane pod monumentalnym Pałacem Kultury i Nauki oraz na malowniczym Rynku Starego Miasta.

Z naszej relacji wynika, że ślizgawka na Moczydle już gościła pierwszego reportera, Mikołaja Cichockiego. Zdaniem mieszkańców miasta, jazda na łyżwach dostarcza wielu emocji – poczucie prędkości i radość sprawiają, że to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu.

Nie tylko w Warszawie cieszą się z otwartych lodowisk. Dziś, poza stolicą, również w Siedlcach przy ulicy Prusa można korzystać z miejskiej ślizgawki. Jutro natomiast swoje bramy otworzy lodowisko w Radomiu.

Warszawiacy mogą liczyć na więcej atrakcji związanych ze zbliżającą się zimą. Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” planuje zorganizowanie zimowych półkolonii, różnych aktywności na Górce Szczęśliwickiej oraz biegu z Mikołajem.

W Siedlcach lodowisko będzie dostępne dla wszystkich przez cały tydzień. Jak informuje Sylwia Kacprzak z Agencji Rozwoju Miasta, w dni powszednie rano lodowisko otwarte jest dla wszystkich. Dodatkowo, specjalne poranne bloki w weekendy przeznaczone są dla dzieci do 12 roku życia pod opieką dorosłych.