Rozpoczęła się akcja „Bezpieczny przejazd” w Koszewnicy

Rozpoczęła się akcja „Bezpieczny przejazd” w Koszewnicy

Kilka dni temu na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Koszewnica wystartowała trzecia edycja akcji „Bezpieczny przejazd”. Organizatorem programu był sołtys Zbigniew Czarczyński, który zdecydował się na przeprowadzenie symulacji akcji ratunkowej. W akcji brali też udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotuniu.

Sołtys Zbigniew Czarczyński poinformował, że pomysł narodził się w celu uświadamiania dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa, które od lat stanowi nieodzowny element edukacji mieszkańców gminy Kotuń. W tym roku przeprowadzono symulację akcji ratunkowej, w której udział wzięły dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół w gminie Kotuń.

Przez gminę Kotuń przechodzą dwa z głównych szlaków komunikacyjnych, co podwyższa wskaźnik niebezpieczeństwa w tym regionie. Z tego względu, współpracując z koleją i policją, władze gminy starają się uświadamiać swoich mieszkańców, aby mogli zachować należytą ostrożność. Akcję poparł również wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral, który uważa, że dzięki temu na drogach gminy będzie znacznie bezpieczniej.

Akcja „Bezpieczny przejazd” obejmowała prelekcję związaną z bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych, którą poprowadził Marcin Kruszyński z Polskich Linii Kolejowych S.A. Po zakończeniu nastąpiła symulacja, którą przeprowadzono w towarzystwie uczniów z całej gminy Kotuń. A na koniec dzieci i młodzież otrzymali odblaskowe gadżety, które wręczyła im Janina Ewa Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego. Na wszystkich czekał też pyszny poczęstunek przyrządzony przez strażaków z Nowej Dąbrówki.