Przygotowania do wyborów na wójta gminy Siedlce: Sławomir Stańczuk zarejestrował Komitet Wyborczy

Przygotowania do wyborów na wójta gminy Siedlce: Sławomir Stańczuk zarejestrował Komitet Wyborczy

Niedawno przekazywaliśmy informacje dotyczące czterech potencjalnych kandydatów ubiegających się o stanowisko wójta gminy Siedlce, które pojawiły się w obiegu politycznym, nie uwzględniając aktualnie piastującego ten urząd Henryka Brodowskiego.

Wkrótce po tym, jak te nazwiska stały się publicznie znane, dwie z wymienionych osób – Aneta Olszak i Jan Osiej – stanowczo zdementowały wszelkie spekulacje, twierdząc, że nie mają zamiaru startować w wyścigu o fotel wójta. Jednak 13 lutego otrzymaliśmy nowe informacje, które bezpośrednio potwierdzają zamiar jednego z wcześniej sugerowanych kandydatów do uczestnictwa w nadchodzących wyborach. Mówimy tutaj o Sławomirze Stańczuku.

Stańczuk poinformował nas o utworzeniu Komitetu Wyborczego pod nazwą „W nas nadzieja”, którego celem jest wystawienie kandydatów do Rady Gminy Siedlce oraz kandydata na stanowisko wójta. Wszystko wskazuje na to, że sam Stańczuk będzie się ubiegał o tę pozycję.

Wcześniej informowaliśmy w „TS” o projekcie zapoczątkowanym przez Stańczuka, który polegał na budowie sygnalizacji świetlnej na jednym ze skrzyżowań w Strzale, miejscowości położonej blisko Siedlec. Stańczuk podjął również inicjatywę i wygłosił przemówienie podczas sesji Rady Gminy, co może świadczyć o nasileniu jego aktywności przedwyborczej.