Muzeum Regionalne w Siedlcach otwiera Galerię Sztuki Polskiej – prawdziwe unikatowe wydarzenie kulturalne

Muzeum Regionalne w Siedlcach otwiera Galerię Sztuki Polskiej – prawdziwe unikatowe wydarzenie kulturalne

Przygotujcie się na prawdziwie wyjątkowe wydarzenie w świecie sztuki! Siedleckie Muzeum Regionalne z radością zaprasza wszystkich miłośników sztuki do udziału w ceremonii otwarcia Galerii Sztuki Polskiej. Właśnie tak, to nie jest żart – Siedlce wkrótce będą dumnie gościć stałą ekspozycję dzieł twórczości renomowanych polskich artystów!

Kulminacyjnym momentem otwarcia Galerii Sztuki Polskiej, które odbędzie się w piątek, 9 lutego o godzinie 18:00, będzie premiera wystawy „Grupa Ławeczka – Dialog ze sztuką Zbigniewa Tymoszewskiego”. Jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego legenda polskiego malarstwa pochodzącego ze Siedlec (absolwent szkoły Sióstr Karpińskich), zetknie się z czołowymi współczesnymi artystami. Ci ostatni są związani z wydziałem Sztuki Plastycznej na Uniwersytecie w Siedlcach. Grupę artystyczną „Ławeczka” stanowią: profesor Tomasz Nowak oraz Aleksandra Rykała, Marcin Sutryk i Maciej Tołwiński.

Zbigniew Tymoszewski jest jednym z najważniejszych malarzy w historii polskiego malarstwa powojennego. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać jego dzieła, które były dostępne dzięki pożyczce na wystawę „Wykorzystana szansa” (pod kuratelą Agnieszki Pasztor). Teraz, jego dzieła będą ponownie dostępne dla publiczności. Dodatkowo, obok nich będzie można podziwiać imponujące portfolio innych znanych twórców, których prace znajdują się w zbiorach siedleckiego muzeum, takich jak Małgorzata Łada-Maciągowa, siostry Irena i Joanna Karpińskie oraz Antonina Wysocka-Jonczak.