Potężne bonusy finansowe dla gmin z wysoką frekwencją wyborczą – przykład Siedlec

Potężne bonusy finansowe dla gmin z wysoką frekwencją wyborczą – przykład Siedlec

Na pewno nikt nie przewidywał przed wyborami, że gminy charakteryzujące się dużą frekwencją wyborczą mogą liczyć na tak hojne premie. Szczególnie dotyczy to powiatu siedleckiego, gdzie gmina Siedlce osiągnęła pokaźną frekwencję wyborczą na poziomie 77,7 procent. A taki wynik powinien zaowocować znacznym zastrzykiem gotówki dla tej gminy – aż 2,5 miliona złotych!

Wyłącznie za przekroczenie progu frekwencji wyborczej na poziomie 60 procent, gmina Siedlce może spodziewać się dodatkowego wsparcia w wysokości pół miliona złotych. Ta kwota zostanie rozdzielona na dwie części: jedna, czyli 250 tysięcy złotych, przeznaczona będzie na wsparcie działalności kół gospodyń wiejskich, utrzymanie zespołów ludowych oraz orkiestr dętych. Druga część, również o wartości 250 tysięcy złotych, trafi do miejscowych klubów sportowych.

Ale to nie koniec hojności dla gminy Siedlce. Z tytułu rekordowej w skali powiatu frekwencji wyborczej, planowane jest przekazanie jeszcze większych funduszy. Mowa tu o milionie złotych przeznaczonym na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP), które zostaną wykorzystane na remont, termomodernizację i wyposażenie remizy strażackiej. Dodatkowy milion trafi do budżetu obywatelskiego, dając lokalnym społecznościom możliwość samodzielnej decyzji o przeznaczeniu tych środków.