Protest mieszkańców ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach przeciwko decyzji urzędników dotyczącej dojazdu do nowego osiedla

Protest mieszkańców ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach przeciwko decyzji urzędników dotyczącej dojazdu do nowego osiedla

Mieszkańcy ulicy Kazimierzowskiej w mieście Siedlce są niezadowoleni z decyzji lokalnych urzędników, która dotyczy kierunku dojazdu do osiedla, które jest obecnie w trakcie budowy. Wytyczona droga przebiega bezpośrednio pod budynkami, w których mieszkają. W związku z tym, zaplanowali i przeprowadzili protest w dniu poprzednim.

Lokalna społeczność jest zaniepokojona tym, że władze miasta nie zwracają wystarczającej uwagi na stan infrastruktury drogowej oraz na zagrożenie dla zdrowia mieszkańców spowodowane potencjalnymi problemami z nowym dojazdem. Istnieją również obawy, że inwestor odpowiedzialny za budowę nowego osiedla może doprowadzić do uszkodzenia drogi i nie podejmie żadnych działań mających na celu jej naprawę.

Krytyka ze strony mieszkańców ul. Kazimierzowskiej skupia się na decyzji siedleckich urzędników dotyczącej dojazdu do nowego osiedla. Nie zgadzają się oni z faktem, że droga, biegnąca bezpośrednio pod ich domami, została wyznaczona jako główna trasa dojazdowa. W czasie protestu, który zorganizowali dzień wcześniej, wyrażali swoje niezadowolenie, mówiąc: „Droga jest z kostki, powinna służyć tylko nam. Obawiamy się, że wkrótce zostanie zniszczona”.