Najwspanialsze atrakcje dla dzieci w Siedlcach

Najwspanialsze atrakcje dla dzieci w Siedlcach

Planując wakacyjny wyjazd z dziećmi w piękne obszary naszej Polski, warto wziąć pod uwagę Siedlce w województwie mazowieckim. W tej miejscowości nikt nie będzie się nudzić, bez względu na wiek.

Rodzice znajdą tutaj wiele zabytkowych obiektów, eleganckich restauracji, klubów nocnych i innych atrakcji dla dorosłych. Natomiast brzdące zaznają niezapomnianej zabawy, korzystając z aktywności na świeżym powietrzu, sympatycznych bawialni i wodnej rozrywki. I właśnie z tego względu przygotowaliśmy listę najlepszych atrakcji dla dzieci w Siedlcach.

Najpopularniejsze miejsca rozrywkowe dla dzieci w Siedlcach

Wybierając się na wakacje z dziećmi do Siedlec, warto wziąć pod uwagę tutejsze parki rozrywki, z których każdy oferuje inny zestaw atrakcji. Miejsca te zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, dlatego brzdące mogą doświadczyć w tych obiektach prawdziwie sielskiej zabawy. Co więcej, w parkach nie będą się nudzić również dorośli, dla których także przygotowano różne niespodzianki.

Oto najpopularniejsze miejsca rozrywkowe dla dzieci w Siedlcach:

Park Przygody w Siedlcach

Podczas wizyty w Siedlcach razem z dziećmi nie możemy pominąć fantastycznego Parku Przygody, gdzie smyki będą mogły wyszaleć się za wszystkie czasy. Pełno tutaj rozmaitych konstrukcji linowych, które przetestują równowagę młodych podróżników, a do tego skutecznie zredukują ich pokłady energetyczne. Wystarczą dwie godziny w tym niesamowitym miejscu, aby nasze dzieci zasnęły jeszcze przed wieczorynką.

Park Przygody to oczywiście park linowy, w którym udostępnione są różne trasy zjazdowe, w tym także najwyższa trasa, która biegnie na wysokości 10 metrów. Obiekt jest bardzo dobrze zabezpieczony i obsługiwany przez doświadczonych instruktorów, dlatego nie istnieje ryzyko upadku albo kontuzji. Ponadto, do dyspozycji małych gości są również dmuchańce, trampoliny, a nawet qlady. Natomiast rodzice mogą napić się kawy i wypocząć na leżakach.

Park Trampolin Jumpout w Siedlcach

Jeżeli wybieramy się do Siedlec z pociechami, które uwielbiają podskakiwać, koniecznie musimy wstąpić do Parku Trampolin Jumpout. Ta zakręcona kraina oferuje tak wiele różnych trampolin, że nawet nie wiadomo, od czego zacząć. Obiekt utrzymany jest w należytej czystości, a trampoliny są regularnie dezynfekowane, aby były wolne brudu i nieprzyjemnego zapachu. Obsługa jest bardzo miła, co również podnosi standardy tego miejsca.

Skupiając się na atrakcjach Jumpout, musimy przyznać, że jest w czym wybierać. Dzieci mogą skakać na wielu różnych trampolinach, z których każda zabezpieczona jest siatką, aby zapewnić ochronę wszystkim gościom. A po przetestowaniu trampolin można wskoczyć do basenu z gąbczastymi kostkami albo powspinać się na ściance lub linie. Jest to definitywnie jedna z najlepszych atrakcji w Siedlcach dla dzieci i rodziców.

ADVENTURE-TAG w Siedlcach

ADVENTURE-TAG oferuje dokładnie to, co reklamuje, czyli paintball, integracje oraz imprezy okolicznościowe. Warto tutaj przyjechać z całą rodziną i stworzyć własną drużynę uczestników paintballa. Wszystko jest tu dopięte na ostatni guzik: doświadczeni i uprzejmi instruktorzy, sprawny sprzęt, czysty teren i znakomite podejście organizacyjne.

Podczas wizyty w ADVENTURE-TAG możemy zagrać nie tylko w paintballa, ale skorzystać też z wielu innych atrakcji m.in. boiska do kosza, czy strzelania z łuku. W przypadku paintballa rozgrywki odbywają się na otwartym terenie łąkowym, gdzie rozstawione są dmuchane obiekty, za którymi można się chować. Drugie miejsce, w jakim możemy sprawdzić nasze farbowe spluwy, jest las. Co prawda, jest to już rozrywka dla osób starszych, ale tak samo ekscytująca, jak ta dla dzieci.

Tor Kartingowy Kart1 w Siedlcach

A oto atrakcja w sam raz dla młodych miłośników motoryzacji, którzy uwielbiają ścigać się gokartami. Należy jednak zaznaczyć, że aby samodzielnie kierować gokartem osoba musi mieć powyżej 150 cm wzrostu. Ponadto, dzieci poniżej 14 roku życia muszą uzyskać zgodę rodziców. Przejazd gokartem trwa około 10 minut. A jeżeli chcemy pojeździć dłużej, musimy wykupić kolejne jazdy.

Do gokarta należy wsiadać w kominiarce i kasku. Wypożyczenie kasku jest w cenie biletu. Natomiast w przypadku kominiarki możemy przynieść własną lub zakupić na miejscu (cena 10 zł). Dużym plusem są również karnety, które pozwalają wykupić jazdy na różne grupy osób. Całą zabawę nadzoruje personel obiektu, który służy pomocną radą i upomina w przypadku złamania zasad. Jeśli chcemy zafundować naszym urwisom niepowtarzalny pobyt w Siedlcach, tor kartingowy będzie tutaj strzałem w dziesiątkę.

Najfajniejsze sale zabaw dla dzieci w Siedlcach

Sale zabaw to jedne z najlepszych rozwiązań pod kątem rozrywki dla dzieci. Obszerne pomieszczenia z mnóstwem sprzętu, gier i zabawek sprawią, że nasze pociechy będą chciały w nich zamieszkać. Ponadto, obiekty te stwarzają też okazję do wyprawienia urodzin, dzięki czemu nasze dzieci mogą przeżyć iście spektakularne urodziny. I podobnie, jak w przypadku siedleckich parków rozrywki, sale zabaw również oferują coś dla rodziców.

Zobaczmy teraz, jakie są najfajniejsze sale zabaw dla dzieci w Siedlcach:

Sala zabaw MŁYNEK w Siedlcach

Jak na porządną salę zabaw przystało, MŁYNEK w Siedlcach bardzo dobrze wie, jak zapewnić dzieciom niezapomniane chwile na terenie swojego obiektu. Są tutaj liczne atrakcje dla różnych grup wiekowych, z racji czego każde dziecko znajdzie dla siebie ulubioną rozrywkę. Co więcej, lokal wynajmuje też powierzchnię na imprezy urodzinowe, co może być niesamowitym doświadczeniem dla małego solenizanta.

Przechodząc do atrakcji w MŁYNKU, jest ich istne zatrzęsienie. Można skorzystać z basenu z piłeczkami, zjeżdżalni, trampoliny, piłkarzyków, armatek pneumatycznych, automatów do gier i wielu innych. Osobne miejsce mają również maluszki, które przez cały czas znajdują się również pod baczną opieką personelu. Jeśli więc przyjeżdżamy do Siedlec z naszymi pociechami, nie zapomnijmy zafundować im tej rozrywkowej atrakcji.

Sala zabaw dla dzieci KANGUREK w Siedlcach

Mieszcząca się przy ul. Fryderyka Chopina, ta bajeczna kraina dostarczy naszym dzieciom tyle rozrywki, że nie będą chciały opuszczać tego obiektu. Atrakcji jest tutaj co niemiara, w związku z czym zarówno maluchy, jak i starsze dzieci pokochają to miejsce. Ponadto, jest też wygodny kącik dla rodziców, którzy mogą odpocząć i napić się czegoś orzeźwiającego.

Jeżeli mowa o atrakcjach w sali zabaw dla dzieci KANGUREK, musimy zaznaczyć, że jest w czym wybierać. Są tutaj baseny z piłkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód, dmuchańce i wiele innych. Mało tego, lokal oferuje też wynajęcie powierzchni na imprezy urodzinowe dla dzieci. Jeżeli nasz smyk obchodzi urodziny podczas wizyty w Siedlcach, wynajęcie sali w KANGURKU może być tutaj rewelacyjnym rozwiązaniem.

Najlepsze place zabaw w Siedlcach

Plac zabaw to znakomita opcja, aby dzieci mogły wybiegać się na świeżym powietrzu, jednocześnie korzystając z różnych atrakcji. Bogato wyposażone place zabaw zawsze wywiązują się ze swojego obowiązku, zapewniając dzieciom przednią rozrywkę, a także przyjemną gimnastykę w małpim gaju. Ponadto, takie obiekty to też dobre miejsca dla rodziców, którzy mogą zwolnić tempo i odpocząć na parkowej ławeczce.

A teraz spójrzmy, gdzie można znaleźć najlepsze place zabaw w Siedlcach:

Plac zabaw dla dzieci przy Zalewie Siedleckim

Ten przyjemny plac zabaw znajduje się w bardzo pięknym miejscu, niedaleko Zalewu Siedleckiego. Jest to fantastyczny wybór dla rodziców z maluchami, które mogą tutaj zająć się wieloma fajnymi rozrywkami. Co prawda, sprzęt na terenie placu jest już nieco wiekowy. Niemniej jednak w dalszym ciągu zapewnia masę znakomitej zabawy swoim małym bywalcom.

Plac zabaw wyposażony jest w różne atrakcje, takie jak huśtawki, bujaki, czy drabinki. Aczkolwiek gwoździem programu jest uroczy domek dla dzieci, do którego dołączono zjeżdżalnię i piaskownicę. Co więcej, jest także teren do ćwiczeń dla dorosłych, którzy mogą tutaj zdecydować się na gimnastykę lub kalistanikę. Jeżeli chcemy spędzić czas w miłym otoczeniu, a przy okazji wybrać się na relaksujący spacer, plac zabaw przy zalewie w Siedlcach definitywnie spełni nasze oczekiwania.

Plac zabaw przy ul. Grabianowskiej w Siedlcach

Jest to bardzo miły placyk dla dzieci, gdzie można się wybawić, korzystając z różnych atrakcji na świeżym powietrzu. Teren jest przestronny i uprzątnięty, a różnorodność sprzętu pozwala na rozrywkę nie tylko młodszym dzieciom, ale i starszym. Plac jest ogrodzony i wyposażony w dwie furtki; trzeba tutaj trochę uważać, ponieważ obydwie furtki wychodzą prosto na ulicę.

Odwiedzając ten plac zabaw w Siedlcach, można zdecydować się na takie rozrywki jak zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki i bujaki albo stworzyć piaskową budowlę w dużej i czystej piaskownicy. Zaraz obok znajduje się także niewielkie boisko, gdzie starsze dzieci mogą pograć w różne gry drużynowe. Oczywiście wszędzie są również ławeczki i kosze na śmieci. Jeśli więc chcemy odwiedzić rozrywkowe miejsce w Siedlcach ze względu na nasze pociechy, ten plac zabaw z pewnością spełni swoje zadanie.

Najciekawsze atrakcje wodne w Siedlcach

Dzieci kochają spędzać czas nad wodą, dlatego – odwiedzając Siedlce – powinniśmy mieć w zanadrzu kilka miejsc, gdzie nasze brzdące będą mogły zaznać wodnych przyjemności. Z tego względu Siedlce zadbały o to, aby dzieci i rodzice mogli korzystać z atrakcji wodnych przez cały rok, ponieważ miasto oferuje rozrywki wodne nie tylko w pomieszczeniu, takim jak park wodny, ale również na świeżym powietrzu, jak Zalew Siedlecki.

Zerknijmy teraz poniżej, aby zobaczyć najciekawsze atrakcje wodne w Siedlcach:

Zalew nad Muchawką (Zalew Siedlecki)

Zalew nad Muchawką, zwany też Zalewem Siedleckim, to urocze miejsce na skorzystanie z kąpieli wodnych i słonecznych. W sezonie pojawia się tutaj mnóstwo turystów i mieszkańców miasta, którzy są spragnieni znakomitego odpoczynku na łonie Matki Natury. Miejsce jest przyjazne zarówno dorosłym, jak i dzieciom, oferując różne atrakcje i doskonale spędzony weekend.

W przypadku kąpieliska zastosowano bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o odgrodzenie terenu od pozostałej części zbiornika. Zamiast typowej siatki z bojami wybudowano drewniany pomost, który biegnie dookoła kąpieliska. Można na niego wejść i łatwo obserwować, jak kąpią się nasze dzieci. Przy zbiorniku jest także niewielka plaża, która jest świetna na rozłożenie koców i leżaków. Warto odwiedzić to miejsce, spędzając wakacje w Siedlcach.

Park Wodny Siedlce

Każde dziecko uwielbia pluskać się w wodzie, niezależnie od tego, czy jest to jezioro, morze, czy park wodny. Z tego też względu w Siedlcach nie mogło zabraknąć znakomitego aquaparku. Park Wodny Siedlce oferuje super atrakcje nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców, dzięki czemu każdy może tutaj spędzić satysfakcjonujące chwile. Woda na terenie obiektu jest cieplutka, czyściutka i zapraszająca, a goście pilnowani są przez wykwalifikowanych ratowników.

Wśród atrakcji siedleckiego aquaparku można wymienić basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, dwie zjeżdżalnie, jacuzzi oraz saunę. W parku panuje bardzo przyjemna atmosfera, a przed obiektem jest obszerny parking, gdzie można z łatwością znaleźć wolne miejsce. Warto też dodać, że na terenie parku wodnego znajdują się także nieco inne rozrywki, jak na przykład kręgielnia, na której możemy sprawdzić naszą snajperską celność.

Najpiękniejsze atrakcje naturalne w Siedlcach

Nikt nie oferuje lepszych atrakcji niż wspaniała natura. Z tego względu w Siedlcach nie mogło zabraknąć miejsc, gdzie można wybrać się na uroczy spacer w otoczeniu żywej zieleni i kwitnącej przyrody. Są to lokacje, gdzie możemy podziwiać malownicze widoczki, a przy okazji cieszyć się dawkami świeżego powietrza. Możemy być pewni, że dzieci będą zachwycone tym wyborem.

Spójrzmy na najpiękniejsze atrakcje naturalne w Siedlcach:

Szczyt Sekulski w Siedlcach

Pięknym miejscem na spacery w Siedlcach jest szczyt Sekulski, gdzie można wybrać się na przechadzkę z całą rodziną. To niewielkie wzniesienie zapewnia przyjemny i niemalże bezwysiłkowy spacer, dzięki czemu droga na szczyt to prawdziwa przyjemność. Z powodu niewielkiej wysokości możemy się tutaj śmiało wybrać z małymi dziećmi, aby pokazać im przepiękny widok z wierzchołka tej piaskowej górki.

Szczyt Sekulski przyciąga do siebie odwiedzających nie tylko latem, ale również w okresie zimowym, szczególnie gdy spadnie śnieg. W tym momencie ze szczytu tworzy się wspaniała górka zjazdowa, na której dzieci mogą poszaleć na sankach, nartkach i talerzach. Ponadto, szczyt Sekulski to także piękne gazebo, wygodne ławeczki i pojemny parking. Można śmiało rzec, że jest to jedno z najlepszych miejsc na spacer w Siedlcach.

Pustynia Siedlecka

Pustynia Siedlecka to nietypowa atrakcja, która powstała za sprawą kopalni piasków formierskich na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to nie lada gratka dla dzieci, które mogą się tutaj wytarzać w piachu, budować zamki, robić babki, a nawet spędzić miło czas przy ślicznym oczku wodnym. Pustynia Siedlecka to doskonałe miejsce na spacery z rodziną i czerpanie korzyści z uroków Matki Natury.

Oczywiście niecały teren jest pokryty piachem. Znajdują się tu także skupiska bujnej zieleni, wśród której można zobaczyć różne gatunki roślin, takie jak trzcinnik piaskowy, czerwiec roczny, czy kocanka piaskowa. Ponadto, na pustyni rozgrywane są również biegi pustynne. W 2009 roku odbył się tutaj Ogólnopolski Bieg Pustynny. Natomiast w 2010 roku pustynia była gospodarzem Mistrzostw Polski w Biegu Pustynnym. Bardzo piękne miejsce do odwiedzenia w pobliżu Siedlec.

Park Miejski Aleksandria w Siedlcach

Bardzo miłe miejsce na romantyczne spacery w Siedlcach albo na rodzinne przechadzki. Park Miejski Alexandria to bardzo zadbany i czysty teren, na którym panuje bujna roślinność. Alejki wyposażone są w wygodne ławeczki, a w centrum znajduje się wspaniały plac zabaw dla dzieci. Obiekt jest duży i bogaty w różne atrakcje, takie jak bujaki, jeździki, małpi gaj, huśtawki itp. Jeżeli wstąpimy do tego parku, odwiedzając Siedlce, możemy być pewni, że nasze brzdące nie będą zawiedzione.

Oprócz świetnego placu zabaw, w parku można też usiąść przy urokliwym stawie, na którym zamontowano niewielką fontannę. Na środku zbiornika jest także mała wysepka z wierzbą płaczącą na środku. A po wodzie pływają kolorowe kaczuszki. Opisując ten park, należy wspomnieć o naturalnych pomnikach przyrody, takich jak dąb El Grecco, czy grab Jacek, a także o przykuwającym wzrok pomniku łosia. Park Aleksandria to doskonałe miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu najlepszych zabytków w Siedlcach.

Pomnik łosia w Siedlcach

Bonus: Jak już wspomnieliśmy w opisie Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach, na terenie tego przepięknego zieleńca znajdują się rozmaite atrakcje, w tym również bardzo śliczny pomnik przedstawiający łosia. To pięknie odlane zwierzę stoi na kamiennej podstawie, z opuszczoną głową i lewym przednim kopytem uniesionym do góry.

Pomnik łosia jest metalowy i – prawdę mówiąc – przydałaby mu się drobna renowacja. A to dlatego, że przez lata swojego istnienia łoś wystawiony był na działanie warunków atmosferycznych, a także na zabawy dzieci, które uwielbiają na niego wsiadać. Niemniej jednak pomnik nadal dumnie stoi w parku Alexandria, ciesząc się nieustannym zainteresowaniem najmłodszych bywalców tego cudnego zieleńca.

Czy Siedlce to miasto przyjazne dzieciom?

W Siedlcach nie ma miejsca na monotonię, ponieważ ta miejscowość potrafi zachwycić na wiele różnych sposobów. Dorośli mają ogromny wybór atrakcji w postaci knajpek, restauracji, a także pięknych zabytków sakralnych i pomników, o których piszemy pod tym linkiem. Z kolei dzieci mogą doświadczyć jednych z najlepszych chwil w swoim życiu, wybierając najbardziej rozchwytywane atrakcje w Siedlcach. Można śmiało stwierdzić, że to mazowieckie miasto jest znakomitym miejscem dla dzieci, szczególnie biorąc pod uwagę parki rozrywki, sale zabaw i rozmaite atrakcje plenerowe. Dlatego następnym razem, planując wakacje, warto pomyśleć o propozycji, jaką składają nam Siedlce.