Nad Zalewem Siedleckim powstanie pumptrack. Miasto uzyskało już potrzebne fundusze

Nad Zalewem Siedleckim powstanie pumptrack. Miasto uzyskało już potrzebne fundusze

W Siedlcach szykuje się znakomita atrakcja dla wszystkich wyczynowców, którzy uwielbiają szaleć na zakręconych pumptrackach. Jak poinformowało miasto, Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022” dofinansował projekt kwotą w wysokości 300 tys. zł. Dzięki temu wkrótce rozpoczną się prace budowlane pumptracku nad Zalewem Siedleckim.

Za niedługo rusza budowa nowego pumptracku, który będzie zapewniał aktywną rozrywkę na świeżym powietrzu wszystkim miłośnikom wyczynowej jazdy rowerowej i nie tylko. Pumptrack powstanie nad Zalewem Siedleckim, wprowadzając na teren przy zbiorniku dodatkową rozrywkę dla mieszkańców i turystów.

Siedlecki Pumptrack – rozrywka dla każdego!

Pumptrack będzie przeznaczony dla wszystkich osób, które potrafią jeździć na rowerze, bez względu na wiek. Tym sposobem obiekt będzie zapewniał znakomite wrażenia zarówno młodzieży, jak i dzieciom oraz osobom dorosłym. Na torze będzie można korzystać nie tylko z rowerów, ale także rolek i deskorolek. Jest to doskonała okazja, żeby przetestować swoje umiejętności, niezależnie od tego, czy jest się profesjonalistą, czy początkującym amatorem.

Profil pumptracka będzie dostosowany w taki sposób, aby odpowiadał rowerom górskim i małym rowerkom dziecięcym. Z tego względu pumptrack będzie oferował dwa różne tory. Pierwszym z nich będzie Mini Pump – przeznaczony dla dzieci i początkujących. A drugim będzie Easy Pump, na którym będą mogli jeździć zaawansowani rolkarze, deskorolkarze i rowerzyści.

Do wielkiego otwarcia nowego pumptracka szykuje się również Legnica. Ze szczegółami możesz zapoznać się na www.legnicainfo.pl.