Wybory na stanowisko rektora Uniwersytetu Siedleckiego: kto zdobędzie palmę pierwszeństwa?

Wybory na stanowisko rektora Uniwersytetu Siedleckiego: kto zdobędzie palmę pierwszeństwa?

Ostatnie dni w siedleckim ośrodku akademickim były pełne emocji związanych z wyborami na najwyższe stanowisko na uczelni – rektora. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono tam bowiem indykacyjne głosowanie, które jest jednym z kluczowych etapów procesu wyborczego. W tym procederze, członkowie społeczności akademickiej mają możliwość przedstawienia swojego faworyta do objęcia tej prestiżowej funkcji.

W wyniku tego indykacyjnego głosowania, zostali wyłonieni kandydaci do zaszczytnego stanowiska rektora siedleckiego Uniwersytetu. Informacje nieoficjalne, które udało się nam zdobyć, wskazują, że obecny rektor, prof. Mirosław Minkina, zdobył poparcie 77 pracowników uczelni. Z drugiej strony dr hab. Tamara Zacharuk, profesor tej uczelni, uzyskała poparcie od 70 pracowników. Należy jednak podkreślić, że w procesie głosowania nie brało udziału wszystkich uprawnionych do głosowania, których liczba przekracza 160 osób.

Niedługo rozpoczną się kolejne ważne spotkania związane z wyborami, a ostateczny werdykt, kto obejmie stanowisko rektora, zapadnie 23 kwietnia. Decyzja ta z pewnością będzie miała znaczący wpływ na dalszą drogę rozwoju Uniwersytetu Siedleckiego.