Paweł Wyrzykowski, prezes Nowej Nadziei, namawia do protestu przez oddanie nieważnego głosu w wyborach na prezydenta Siedlec

Paweł Wyrzykowski, prezes Nowej Nadziei, namawia do protestu przez oddanie nieważnego głosu w wyborach na prezydenta Siedlec

W kontekście nadchodzących wyborów na prezydenta miasta Siedlce, Paweł Wyrzykowski, lider lokalnej organizacji „Nowa Nadzieja” zbierającej wolnościowców, nakłania do działania protestacyjnego – oddania nieważnego głosu. Jego apel jest skierowany przede wszystkim do tych wyborców, którzy sympatyzują z ideami wolnościowymi, lecz w obecnej sytuacji rozłamu w Konfederacji mogą czuć się zagubieni i niepewni, na kogo oddać swój głos.

Zarazem Wyrzykowski wskazuje na wartość poparcia kandydatów Konfederacji w wyborach do Rady Miasta Siedlce. Jak stwierdził podczas briefingu prasowego odbywającego się 25 marca, ci młodzi i ideowi kandydaci są pełni zaangażowania i dobrych intencji. Przyjęli propozycję współpracy z komitetem Konfederacji z przekonaniem o możliwości wprowadzenia pozytywnych zmian we własnym mieście.

Kontrowersyjny apel o oddanie nieważnego głosu w pierwszej turze wyborów na prezydenta miasta, Wyrzykowski argumentuje jako sposób wyrażenia sprzeciwu wobec korporacyjnych metod działania w partii antysystemowej. Według niego, jest to efektywna forma protestu dla tych wyborców, którzy mimo różnic ideowych oczekują od skrzydeł Konfederacji współpracy, a nie wzajemnej rywalizacji i sabotażu.